Dni Dawcy Szpiku

8-10 i 12 grudnia –  przez te cztery dni na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie miały miejsce Dni Dawcy Szpiku. Piąta już edycja akcji po raz pierwszy odbyła się przy współpracy z Parlamentem Studenckim Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wraz  z wolontariuszami przedstawialiśmy studentom naszej uczelni ideę walki z białaczką i rejestrowaliśmy potencjalnych dawców szpiku.

W ramach akcji promocyjnej zorganizowaliśmy różne atrakcje, takie jak wieczorek stand-up’owy czy liczne konkursy z nagrodami.

Dzięki otwarciu punktów w czterech pawilonach oraz prężnej promocji na terenie Kampusu do bazy fundacji DKMS dołączyło aż 531 potencjalnych dawców. Każdy z nich to nowa szansa na uratowanie komus życia.

 

Dni Dawcy Szpiku

Dni Dawcy Szpiku

 

 

 

 

 

 

 

 

Łącznie podczas tej edycji na wszystkich Uczelniach w Polsce, które brały udział w akcji, zarejestrowano aż 10 453 osób.

Jesteśmy dumni, że studenci UEK tak chętnie niosą pomoc. Tym, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji DKMS bardzo dziękujemy. Naszym celem od zawsze jest rejestracja tylko świadomych i pewnych osób, dlatego tych, którzy się jeszcze wahają zapraszamy do rejestracji przy kolejnej, wiosennej edycji.