DWA WYMAZY & DO BAZY

Po raz kolejny bierzemy czynny udział w Dniach Dawcy Szpiku, organizowanych przez Fundację DKMS Polska. Nadchodzącej edycji przyświecać będzie hasło: DWA WYMAZY&DO BAZY.

Rolą NZS UEK jest przygotowanie, na naszym Uniwersytecie, ogólnopolskiej akcji, organizowanej cyklicznie, w porozumieniu z Fundacją. Głównym celem przedsięwzięcia jest rejestracja jak największej liczby potencjalnych dawców szpiku. Każdego dnia kilkanaście osób w Polsce dowiaduje się, że są chorzy na białaczkę. Mamy możliwość i chcemy pomóc wszystkim tym osobom. Projekt adresowany jest do studentów, kadry naukowej
i pracowników administracyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz innych Uczelni.

 

Fundacja DKMS została założona w 1991 roku z prywatnej inicjatywy. Misją organizacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu powstała największa baza danych na świecie, skupiająca ponad 4 miliony zarejestrowanych potencjalnych Dawców. W ciągu swojej całej działalności, Fundacja DKMS znalazła Dawców dla ponad 40 tysięcy potrzebujących. W Polsce zarejestrowanych jest ponad pół miliona osób. Każdy może przyłączyć się do bazy i być może uratować komuś życie. Wystarczy przyjść do nas w trakcie Dni Dawcy Szpiku tj. 22 listopada oraz 26 – 27 listopada  w godzinach od 8 do 18. Będziemy czekać w Pawilonach S oraz C Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Masz wątpliwości?  Będziemy tam, by przeprowadzić Cię przez proces rejestracji. Gdy się zdecydujesz, wszystko potrwa zaledwie 5 minut. Zaczniemy od krótkiego wywiadu, następnie zostaną pobrane dwa wymazy z policzka, po czym poprosimy Cię o wypełnienie krótkiego formularza. Od tego momentu staniesz się potencjalnym Dawcą szpiku!