Już od 11 maja będzie można ponownie spotkać na Kampusie UEK wolontariuszy przebranych za zwierzęta, ponieważ nadchodzi V edycja akcji charytatywnej Studenci UEK Zwierzakom.  Po raz kolejny zdecydowaliśmy się wspomóc Przytulisko dla Zwierząt w Harbutowicach.

 

Miejsce to zamieszkuje starsza Pani wraz z mężem, którzy cały dom poświęcili dla około 75 psów, które mają pod swoją opieką. Nie brakuje tam miłości, lecz pieniędzy. Przytulisko jest w opłakanym stanie,  nie jest dofinansowywane, więc brak jest tam funduszy na opłaty  za prąd, opał, wodę, nie mówiąc już o jedzeniu i lekach dla zwierząt. Utrzymuje się jedynie ze skromnych emerytur Właścicieli i zbiórek takich jak nasza.

 

Zbieramy przede wszystkim pieniądze, które są najbardziej potrzebne w tym miejscu, a także karmę dla psów – suchą i mokrą (szczególnie specjalistyczną), akcesoria dla psów i środki czystości.

 

Studenci UEK Zwierzakom

 

W tej edycji zbiórka została wydłużona. Będzie trwać od  11 do 19 maja, więc w akcji będą mogli wziąć też udział studenci zaoczni.  Spotkać nas będzie można w Pawilonie C i między Pawilonami F i S. Zaś w piątek 13 maja, gdy na Uczelni będą godziny rektorskie, będziemy obecni w dwóch sklepach Kaufland, gdzie przez cały dzień będziemy prowadzić zbiórkę karmy i darów dla Przytuliska.

 

Zapraszamy wszystkich do pomocy. Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na los i cierpienie zwierzaków!

Więcej informacji na WYDARZENIU

 

Studenci UEK Zwierzakom