Kolejny sukces Wampiriady UEK

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia, na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, odbyła się po raz XIX akcja honorowego oddawania krwi Wampiriada.

Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Krakowie, podczas którego osiągane są rekordy w ilości oddanych litrów krwi przez uczestników w skali ogólnopolskiej. Z każdą edycją akcji rośnie jej popularność, a liczba osób chętnych do oddania krwi nie maleje. Organizator, czyli Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, znów osiągnął sukces.

Chętnych do wzięcia udziału w akcji nie brakowało. W tym roku liczba osób zarejestrowanych do oddania krwi była bliska 500, a ostatecznie zebrano ponad 170 litrów krwi. W ramach promocji projektu na terenie kampusu UEK został umieszczony czerwony fiat 126p z napisem reklamującym Wampiriadę, ponadto strzałki wskazywały uczestnikom drogę do miejsca poboru krwi. Do udziału w akcji zachęcali również wolontariusze, spacerujący po uczelni.

Każdy honorowy krwiodawca otrzymywał tradycyjnie posiłek regeneracyjny oraz upominek od Niezależnego Zrzeszenia Studentów UEK, w postaci m.in.: kosmetyków, zaproszeń na kursy tańca, jogi, karnetów do siłowni, biletów do kina, teatru, itp. Dodatkowo dla pań przygotowano róże wręczane przez organizatorów. Osoby, które z różnych powodów nie mogły oddać krwi, nie odchodziły z pustymi rękoma. Czekały na nich słodkie upominki. Atrakcjami tegorocznej edycji Wampiriady były także nagrody dnia, losowane spośród osób, które wypełniły ankietę stworzoną przez NZS UEK. Na szczęśliwców czekały: kurs językowy, telefon komórkowy i kask motocyklowy.

Dzięki współpracy ze Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych uczestnicy mieli okazję zbadać poziom cukru we krwi, natomiast ratownicy medyczni uświetniali całą akcję pokazami pierwszej pomocy.

Miła atmosfera, fachowa opieka medyczna i poczucie, że bierze się udział w czymś ważnym, sprawiały, że mimo kolejek oraz niejednokrotnie strachu przed igłą wszyscy byli zadowoleni ze spełnienia dobrego uczynku.