Krwiopijek po raz 31. na UEK-u!

23-27 listopada 2015 roku – na te pięć dni pasaż pawilonu sportowo-dydaktycznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie po raz kolejny zamienił się w studenckie centrum krwiodawstwa. A wszystko za sprawą Krwiopijka i 31. już edycji Wampiriady UEK. Każda odsłona tego projektu jest niezwykła i wnosi coś nowego, tak było i tym razem. Cała tegoroczna akcja honorowego krwiodawstwa prowadzona była nie tylko na terenie kampusu, ale również w trzech punktach RCKiK w Krakowie (przy ulicy Rzeźniczej, Wielickiej oraz os. Na Skarpie).

Każdego dnia na Kampusie UEK-u personel ze Szpitala Wojskowego wytrwale pobierał krew od bardzo dużej liczby osób. Poczekalnia praktycznie cały czas była pełna, więc czasu na odpoczynek było niewiele. Długiemu nieraz oczekiwaniu towarzyszyły liczne atrakcje, takie jak trening zumby czy możliwość zrobienia paznokci hybrydowych u pani manikiurzystki. Natomiast w środę wieczór, został rozegrany charytatywny mecz siatkówki, w którym walczyły ze sobą drużyny NZS UEK oraz Parlament Studencki UEK. Po długiej i zawziętej walce zwycięski okazał się nasz nzsowy team. Gratulujemy!

Krwiopijek - maskotka akcji honorowego Krwiodawstwa na UEK-uWampiriada - akcja honorowego krwiodawstwa na UEK-u

 

 

 

 

 

 

Wszystkie osoby, które pozytywnie przeszły rejestrację u lekarza i udało się im oddać krew, mogły również wylosować jedną z wielu atrakcyjnych nagród. Były to liczne wejściówki, vouchery, koszulki, a nawet zegarki. Upominki rozdawane były nie tylko na Kampusie UEK-u, ale również w punkcie RCKiK przy ulicy Rzeźniczej 11, gdzie całe dnie czekali na Krwiodawców Organizatorzy wraz z wolontariuszami.

Wampiriada - akcja honorowego krwiodawstwa na UEK-u

Finał projektu przebiegł w bardzo pozytywnej i wesołej atmosferze, wszystkich rozgrzewał i zachęcał do włączenia się do akcji niezastąpiony i pełen energii Krwiopijek. Wspólnie udało nam się zebrać aż 180 litrów krwi, co jest bardzo wysokim wynikiem i daje nam ogromną satysfakcję!

Tym, którzy wzięli udział w tej edycji Wampiriady bardzo dziękujemy, a już teraz wszystkich zapraszamy na kolejne odsłony tego niesamowitego projektu!

Krwiopijek będzie na Was czekał już tej wiosny!

Wampiriada - akcja honorowego krwiodawstwa na UEK-u