DKMS

Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie

 

Dwa razy do roku we współpracy z Fundacją DKMS Polska społeczność akademicka jednoczy się w walce z rakiem krwi. Pierwszy raz na naszej uczelni projekt odbył się jesienią 2013 roku. Do tej pory na UEK udało się nam zarejestrować już 655 potencjalnych dawców komórek macierzystych i dać wielu chorym szansę na nowe życie, a w całej Polsce swoje komórki macierzyste na przeszczep chce oddać już ponad 500 tysięcy osób! Głównym celem przedsięwzięcia jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz przełamywanie mitów, które związane są z oddawaniem komórek macierzystych.
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
Zarejestruj się jako potencjalny Dawca komórek macierzystych, jest to całkowicie bezbolesne i polega na pobraniu wymazu z jamy ustnej oraz wypełnieniu formularza. Możesz uratować komuś życie! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-10 i 12 grudnia 2015r. w godzinach 09:00 – 17:00 w Pawilonach C, G, F, S.
Więcej informacji na stronie: www.dkms.pl