Nie siedź w domu – wyjedź na wolontariat lub…

Jesteś świeżo upieczonym absolwentem i nie wiesz, co dalej? A może jeszcze studiujesz i chcesz przeżyć przygodę swojego życia? bądź chcesz urozmaicić swój studencki czas ale nie jesteś pewien jak to zrobić? AIESEC ma dla Ciebie egzotyczną propozycję. Na wyjazd na praktykę zagraniczną lub wolontariat możesz aplikować na stronie www.krakow.aiesec.pl do 24 marca!

Na praktyki lub wolontariat zagraniczny można wyjechać będąc studentem lub absolwentem do dwóch lat po studiach. AIESEC oferuje szeroką paletę możliwości wyjazdu zagranicznego, w zależności od kierunku studiów i zainteresowań. Są to praktyki oraz wolontariat w organizacjach pozarządowych bądź też małych czy średnich przedsiębiorstwach w obszarach takich jak np.: organizacje pozarządowe, projekty CSR, marketing, finanse, HR czy PR. Główne rejony, do których możesz wyjechać to Azja, Afryka, Europa Wschodnia, Bałkany, Europa Środkowa czy też Ameryka Południowa dla osób ze znajomością języka hiszpańskiego.

„Będąc na wolontariacie zagranicznym można tak naprawdę nauczyć się samodzielności. Można się też wiele dowiedzieć o własnym kraju i o tym jak jest postrzegany. Poza tym mam teraz przyjaciół w takich krajach jak Czechy, Rumunia czy Brazylia, których planuję odwiedzić w przyszłym roku”. – mówi Kasia, studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, która była na wolontariacie w Sankt Petersburgu.

„Praktyka zagraniczna pozostawiła we mnie jak dotychczas najlepsze wspomnienia mego życia. Prócz fantastycznych ludzi, jakich poznałem, malowniczych rejonów, jakie zwiedziłem, nauczyłem się pracy w międzynarodowym środowisku gdzie spojrzenie na wiele procesów jest totalnie inne niż w Polsce. Ta różnorodność jak i zagraniczne doświadczenie miały kluczowy wpływ w procesie selekcji do wymarzonego stanowiska w dużej międzynarodowej korporacji, w której teraz pracuję” – Tomek, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Co trzeba zrobić, aby wyjechać? Pierwszym etapem jest wypełnienie aplikacji dostępnej na naszej stronie internetowej. Następnie rozmowa z członkiem AIESEC, test językowy oraz szkolenia przygotowujące do wyjazdu. Co dodatkowo wyróżnia AIESEC z pośród innych ofert wyjazdu za granicę, to m.in.: przygotowanie do praktyki oraz pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z wyjazdem. Podczas pobytu za granicą można liczyć na pomoc organizacji, a po powrocie wstąpić do niej i działać lokalnie rozwijając swoje umiejętności i wykorzystując zdobyte kontakty i doświadczenie.

Więcej dowiesz się na naszej stronie www.krakow.aiesec.pl.

KONTAKT PRASOWY
Przemek Orlikowski
Brand Manager
660 083 606
przemek.orlikowski@gmail.com

Czym jest AIESEC?
AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 110 krajach na świecie i liczy 50 000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.
Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.