NZS górą w akademickiej siatkówce!

Mamy przyjemność ogłosić, że drużyna NZS UEK zdobyła pierwsze miejsce na V Mistrzostwach Organizacji Studenckich UEK w Siatkówkę, które odbyły się w dn. 21-22.01.2011r. W stawce 12 zespołów Niezależne Zrzeszenie Studentów wyróżniało się udziałem dwóch drużyn (Młodzików oraz Weteranów NZS), z której ta pierwsza odniosła ostateczne zwycięstwo. 

W fazie grupowej obydwa zespoły zajęły drugie miejsca w swoich grupach i w ćwierćfinałach przyszło im się mierzyć z liderami. Sztuka awansu do półfinału nie powiodła się Weteranom NZS, którzy ulegli 0:2 Kołu PTTK i zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Młodzicy trafili na wymagający zespół Zarządu AZS, który pokonali pewnie 2:0. W półfinale  z kolei wzięli rewanż za starszych kolegów i wyeliminowali Koło PTTK w dwóch setach.

Finał to spotkanie z KN GAP, faworytem rozgrywek. Pierwszy set padł łupem Młodzików NZS, w drugim nastąpiło rozluźnienie i wysoka wygrana KN GAP, więc o wszystkim miał zadecydować tie-break. Po słabym początku udało się odrobić straty, a cenne punkty w końcówce zapewniły wygraną 15:13 oraz zwycięstwo w całym turnieju.

Niezależne Zrzeszenie Studentów kolejny raz pokazało, że oprócz realizacji ciekawych projektów, potrafi także świetnie się bawić i rozwijać zainteresowania swoich członków i sympatyków.

Impreza zorganizowana przez AZS UEK.