Oświadczenie

Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci,

Uznając za najważniejsze bezpieczeństwo uczestników koncertu głównego obecnych na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na którym w dniu 17 maja wystąpiły zespoły: Natural Dread Killaz, Abradab oraz Parov Stelar Band, zamieszczamy poniżej oficjalne stanowisko organizatorów koncertu.

Zainteresowanie głównym koncertem juwenaliowym UEK przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Nie mogliśmy się spodziewać, że ilość chętnych w porównaniu z rokiem ubiegłym zwiększy się aż dwukrotnie. Zwłaszcza, że w poprzednim roku występował u nas zespół o wiele bardziej znany w Polsce .

Dbając o bezpieczeństwo  uczestników koncertu, w momencie gdy ich liczba przekroczyła dopuszczalne normy zaprzestano wpuszczania kolejnych gości. Była to decyzja organizatorów koncertu, podyktowana względami bezpieczeństwa. Obecność większej ilości osób na terenie kampusu mogła zakończyć się tragedią.  Zbyt duża ilość osób na obiekcie o ograniczonej powierzchni w trakcie imprezy, w przypadku powstania zdarzeń nadzwyczajnych typu zamach terrorystyczny, pożar może doprowadzić do utraty życia i zdrowia jej uczestników. Decyzja ta była podyktowana troską o bezpieczeństwo uczestników koncertu.

Ze względów bezpieczeństwa wejście na Kampus znajdowało się od strony ulicy Lubomirskiego, pozostałe przeznaczone były do wjazdu dla służb ratowniczych i technicznych.

Osoby, które nie mogły z tego powodu dostać się na kampus i uczestniczyć w koncercie serdecznie przepraszamy.

Cytując Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Imprez Masowych, ochrona nie mogła podejmować interwencji poza terenem uczelni. Z uwagi na niebezpieczeństwo grożące osobom próbującym dostać się na koncert od strony ulicy Lubomirskiego organizatorzy zwrócili się o pomoc do Policji.  Raport dotyczący stanu bezpieczeństwa podczas koncertu na zewnątrz kampusu Uczelni, w przeciągu 2 tygodni, trafi na ręce Pełnomocnika Rektora UEK ds. Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie organizatorów koncertu z Władzami Uczelni, ochroną oraz Policją. Celem spotkania będzie  podsumowanie  zaistniałych wydarzeń oraz  wyciągniecie stosownych wniosków, które pomogą nam w przyszłości organizować eventy, zapewniające komfort wszystkim chętnym do uczestnictwa .

 

 

Parlament Studencki UEK
Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK
Erasmus Student Network UEK