"Powiedz AAAaaa" – Dni Dawcy Szpiku

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest zostać bohaterem i uratować komuś życie? Studenci UEK mają okazję to sprawdzić aż dwa razy w roku! Jesienią i wiosną, przy współpracy z Fundacją DKMS Polska, odbywa się na naszej Uczelni charytatywna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W ciągu kilku dni społeczność akademicka jednoczy się w walce z rakiem krwi.

 

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy też może pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Głównym celem projektu jest zarejestrowanie jak największej liczby potencjalnych dawców oraz przełamanie mitów dotyczących metod pobierania komórek macierzystych. Liczymy, że z Waszą pomocą to się uda.

 

Zarejestruj się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Jest to całkowicie bezbolesne i polega jedynie na pobraniu wymazu z jamy ustnej oraz wypełnieniu formularza.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-10 i 12 grudnia w godzinach 9:00 – 17:00 w Pawilonach C, F, G oraz w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym.

Więcej informacji na stronie: www.dkms.pl

Wydarzenie na Facebooku: Powiedz AAAaaa

 

PAMIĘTAJ!  Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie. Ty też możesz zostać bohaterem!

"Powiedz Aaaa" - Dni Dawcy Szpiku