Wydarzenia tematyczne

prawiekino500x200

Po raz pierwszy projekt odbył się w 2010 roku z inicjatywy członków NZS Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósłszy sukces w Warszawie, od kilku lat Prawie Kino organizowane jest także na innych polskich uczelniach. Na UEK-u po raz pierwszy zagościło w roku akademickim 2015/2016.

Celem Prawie Kina jest przeniesienie uczestników do świata kinematografii poprzez zorganizowanie cyklicznych, nieodpłatnych, filmowych wydarzeń dla studentów. Każdemu pokazowi towarzyszy spotkanie z osobą związaną z filmem. Do tej pory w Prawie Kinie NZS UEK wzięli udział między innymi: Marian Dziędziel, Jerzy Trela i Jarosław Boberek. Co roku zwieńczeniem pokazów filmowych jest jedyne w swoim rodzaju kino plenerowe - kino samochodowe mające miejsce na terenie Kampusu UEK!

prawiekino2
prawiekino1
kliszo500x200

Ogólnopolski konkurs fotograficzny dla studentów, w którym wzięło udział już ponad 1000 uczestników. Konkurs jest skierowany do studentów wszystkich polskich uczelni wyższych. Główna idea projektu wiąże się z promocją i zainteresowaniem studentów tematyką fotografii. Co roku uczestnicy mają możliwość nadesłania zdjęć w poszczególnych kategoriach.

Najlepsze prace wybiera profesjonalne Jury, którego członkowie związani są na co dzień z branżą fotograficzną. Następnie, odbywa się finałowy wernisaż, w trakcie którego ogłaszani są zwycięzcy konkursu. Na autorów najlepszych prac czekają wartościowe nagrody. Kliszożercy cieszą się co roku niesłabnącym zainteresowaniem.

 

kliszo1
kliszo2
snowflow500x200

Narciarsko-snowboardowy wyjazd dla studentów UEK-u, pełny szkoleń dla osób już jeżdżących oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją zimową przygodę. Snow Flow to 3 dni szkoleń na stoku oraz integracji. To także możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych zawodach narciarsko-snowboardowych.

Snow Flow to idealna okazja, aby poznać nowych ludzi o wspólnych zainteresowaniach i spędzić czas w dobrym towarzystwie!

snowflow1
snowflow2
dancewave500x200

Dance Wave – czyli najbardziej roztańczony NZS-owy projekt. To warsztaty taneczne, odbywające się na terenie Kampusu UEK. Przez cały dzień uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez utalentowanych i żywiołowych instruktorów. Oferujemy kilkanaście różnych stylów tańca – od dynamicznych i zmysłowych tańców latynoamerykańskich, poprzez taniec współczesny, energetyczny hip-hop, a dla par – taniec towarzyski!

Nasze warsztaty kierowane są zarówno do osób początkujących, jak i tych, którzy już mieli do czynienia z tańcem. Oprócz nowych umiejętności, które studenci mają możliwość nabyć, czeka nas aktywny wysiłek, pozytywna energia, a przede wszystkim świetna zabawa!

dancewave2
dancewave1
stayactive500x200

Stay active to wyjazd szkoleniowo-integracyjny dla aktywnych studentów naszej Uczelni. Podczas trzech dni wyjazdu odbywa się kilka treningów, które są dopasowane do stopnia zaawansowania uczestników, a także warsztaty związane ze zdrowym odżywianiem się. Na wyjeździe obecni są trenerzy personalni, którzy pomagają podczas treningów, a także udzielają indywidualnych porad zarówno ćwiczeniowych, jak i żywieniowych.

Dodatkowo uczestnicy mają czas na to, by się zintegrować, spędzić czas przy ognisku, karaoke czy pobawić się na imprezie przebieranej.

stayactive1
stayactive2
trippin500x200

Projekt podróżniczy, podczas którego Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zamienia się w prawdziwy raj dla podróżników.Tego dnia uczestnicy mogą poznać pasjonatów podróży i wysłuchać ich prelekcji, dzięki którym mają możliwość przeniesienia się w najdalsze zakątki świata. Prelekcjom towarzyszy zazwyczaj degustacja egzotycznych potraw oraz liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody. Ponadto studenci mają okazję nauczyć się podstaw nowego języka.

trippin1
trippin2