Rekordowa Wampiriada na UEK!

W dniach od 19 do 22 kwietnia 2010 roku na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie trwała akcja honorowego oddawania krwi – Wampiriada.

Z okazji jubileuszowej, dwudziestej edycji Wampiriady grupa pracująca nad projektem założyła ambitny plan zebrania rekordowej ilości krwi – 200 litrów. Już wiemy, że rekord został pobity! Liczba chętnych do oddania krwi przekroczyła najśmielsze nasze oczekiwania. Ostatecznie zebrano 233 litry. Rekord Polski w ilości oddanej krwi podczas Wampiriady należy do Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie!

Liczne środki promocyjne sprawiły, że tak wielu młodych ludzi odpowiedziało na apel. Największą nowością była oczywiście maskotka Krwiopijek – radosne serduszko, które swym złowieszczym uśmieszkiem podbiło serca naszych studentów. Biorąc czynny udział w zajęciach i przechadzając się po kampusie, zachęcał do uczestnictwa w Wampiriadzie.

Podczas akcji uczestnicy mogli nie tylko oddać krew, ale również zbadać sobie poziom cukru we krwi oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Każdy honorowy krwiodawca otrzymywał tradycyjnie, oprócz posiłku regeneracyjnego, upominek od NZS UEK, w postaci m.in.: zaproszeń na kursy językowe, karnetów do siłowni, kosmetyków, biletów do kina, teatru, itp. Dodatkowo paniom wręczano róże.

Wspaniała atmosfera podczas czterodniowej akcji, fachowa opieka medyczna oraz pobity rekord sprawił, że dwudziesta edycja Wampiriady zapisała się wielkimi literami w historii naszej Uczelni.