Relacja z pierwszego pokazu „Prawie kina” na UEK-u

W tym roku Niezależne Zrzeszenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie organizuje cykl darmowych pokazów filmowych dla studentów „Prawie kino”. W pokazach tych wezmą udział ciekawe osobistości z całej Polski, związane ściśle z branżą kinową.

 

26 stycznia w Nowej Auli na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbył się pierwszy pokaz „Prawie kina” NZS UEK. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła film „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka, a gościem specjalnym pierwszego pokazu był producent  filmu Sylwester Banaszkiewicz z Wrocławia. Nasz gość wyprodukował w swojej karierze wiele polskich filmów fabularnych i dokumentalnych tj. „Sala Samobójców”, „Maraton Tańca” czy „Zwerbowana Miłość”.

 

Film „80 milionów” ukazuje historię opartą na faktach. Akcja filmu odbywa się tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego w 1981 roku we Wrocławiu. Działacze Solidarności  starają się wyprowadzić z wrocławskiego banku 80 milionów złotych, nim zostaną one zablokowane na kontach związkowców. W ślad za działaczami Solidarności ruszają Służby Bezpieczeństwa, rozpoczynając tym pasjonującą rozgrywkę pełną zwrotów akcji. Każda ze stron ma  atuty, których możne użyć w odpowiednim momencie.

 

Prawie Kino NZS UEK

Prawie Kino NZS UEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaraz po obejrzeniu filmu odbyło się spotkanie z jego producentem – Sylwestrem Banaszkiewiczem. Przybliżył on uczestnikom jak wygląda praca nad filmem od strony ekonomicznej i nie tylko. Opowiedział szczegółowo o pracy nad filmem oraz planowaniu całego przedsięwzięcia. Pytań od licznie zgromadzonej publiczności było wiele i gdyby nie ograniczenie czasowe, producent mógłby odpowiadać bez końca.

W trakcie spotkania na uczestników czekały słodkości, a na zakończenie spotkania odbyły się konkursy, w których można było wygrać wejściówki do kin i muzeum.

 

Prawie Kino NZS UEK

Prawie Kino NZS UEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za udział i zaprosić na kolejny pokaz, który odbędzie się już wkrótce. Do zobaczenia!

 

Prawie Kino NZS UEK