Ruszają zapisy do ogólnopolskiego konkursu fotograficznego!

Czym są Kliszożercy? Kliszożercy to ogólnopolski konkurs fotograficzny organizowany przez NZS UEK, skierowany do studentów.

Tegoroczna, czyli już X edycja konkursu, została objęta Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Uczestnicy konkursu będą mogli wykazać się w trzech oddzielnych kategoriach: analogowej, cyfrowej oraz instagram. Tematy w kategorii fotografii analogowej, to „historia na zdjęciu” i „portret z początków fotografii”, w kategorii fotografii cyfrowej: „woda w fotografii” oraz „długi czas migawki”, natomiast w kategorii instagram: „love is in the air” a także „świat okiem dziecka”. Prace konkursowe zostaną ocenione przez profesjonalne jury.

Finałowy wernisaż oraz dwutygodniowa wystawa pokonkursowa odbędą się 22 października 2015 roku w restauracji Kolanko no. 6 na ul. św. Józefa 17 na krakowskim Kazimierzu .
W ramach konkursu, w okresie wakacji zaaranżowane są również edukacyjne wyjścia plenerowe we współpracy z Igers Kraków – grupą fanów fotografii mobilnej i Instagrama. Pierwsze z nich planowane jest na drugi lub trzeci weekend sierpnia (dokładne informacje można znaleźć na fanpage’u: https://www.facebook.com/kliszozercy?fref=ts )
Warto wspomnieć o nagrodach jakie trafią do zwycięzców konkursu. Łączna wartość nagród jakie można uzyskać, biorąc udział w konkursie, wynosi 3000 zł.

 

Prace konkursowe można wysyłać już od 20 lipca do 8 października drogą mailową na adres: kliszozercy@nzs.ae.krakow.pl.  Wraz z pracą konkursową należy przesłać dane osobowe (imię, nazwisko, numer telefonu, pesel, adres zamieszkania) oraz skan legitymacji studenckiej. Gorąco zachęcamy do udziału!