Spotkanie Absolwentów UEK

W sobotę 29 maja 2010 r. odbyło się Spotkanie Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, organizowane w ramach obchodów Jubileuszu 85-lecia Uczelni.

Plan sobotniego dnia obfitował w specjalnie przygotowane dla byłych studentów atrakcje. Główne uroczystości rozpoczął dźwięk Hejnału Mariackiego, zagrany na trąbce. Spotkanie ceremonialnie otworzył JM Rektor prof. dr hab. Roman Niestrój, który przywitał zgromadzonych na Kampusie Absolwentów oraz uroczyście pokroił jubileuszowy tort.

Absolwenci mogli poczuć się ponownie studentami podczas spotkań prowadzonych przez Rektorów oraz Dziekanów poszczególnych wydziałów, w salach wykładowych Uniwersytetu. Uczestnicy zostali też oprowadzeni po Kampusie Uczelni. W Bibliotece Głównej mogli obejrzeć wystawę poświęconą Zbigniewowi Herbertowi, natomiast w Budynku Głównym mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w togach.

Jedną z głównych atrakcji tego wieczoru był występ Kabaretu Młodych Panów, którzy zabawiali gości skeczami takimi jak „Policjanci” czy „Romeo i Julia”. Gościom zaprezentował się także uczelniany chór Dominanta i sekcje AZS oraz para taneczna z Centrum Tańca Prima Dance. Na scenie odbyły się również Zmagania Wydziałów, w których udział brali reprezentanci wyłonieni spośród publiczności. Każdy z nich musiał wykazać się przede wszystkim wiedzą na temat Uczelni.

Dodatkową atrakcją w tym dniu byli szczudlarze i mimowie rozdający uczelniane łakocie, a także portreciści rozlokowani w różnych miejscach Kampusu.

Niewątpliwie gwiazdą wieczoru był zespół Wawele i towarzysząca mu jako support artystka Arisa Vinci. Przeboje takie jak „Biały latawiec” czy „Kacaraba” wiążąca swą genezę z Uniwersytetem Ekonomicznym, przywołały wspomnienia z czasów akademickich wśród zgromadzonych osób, które bawiły się przed sceną razem z Władzami i studentami UEK.

Każdy z Absolwentów, który przybył w sobotę na UEK otrzymał pakiet prezentów od Uczelni, m.in. koszulkę, kubek i książkę. Ciekawostką podczas Spotkania był fakt, że w tym dniu walutą płatniczą na terenie Kampusu były dukaty UEK, które uczestnicy otrzymywali po rejestracji, a w razie potrzeby mogli wymienić złotówki w kantorach na terenie Uniwersytetu.

Spotkanie Absolwentów było doskonałą okazją do ponownego spotkania się z przyjaciółmi z lat studenckich, powrócenia myślami do czasów akademickich i odwiedzenia miejsc, w których kiedyś bywało się na co dzień.