Miniony miesiąc był dla członków Grupy Projektowej SPreJa 2020 okresem pełnym zmian i konsternacji, ponieważ musieli zmierzyć sieę z całkowitą zmianą zaplanowanej edycji, która zbliżała się już do finału.

Początkowo, wydarzenie miało być dwudniowym wyjazdem do Zakopanego, mającym na celu wyszkolenie starostów, a także pozostałych studentów pierwszego roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z zakresu umiejętności miękkich oraz ich zintegrowaniu, a także zachęceniu do dołączenia do naszej Organizacji.

Niestety, aktualna, niepewna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że wydarzenie musiało zmienić swoją formę, ze stacjonarnej, wyjazdowej, na online. Jak to zawsze bywa, wszystkie rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Na szczęście, Grupa Projektowa SPreJa 2020 odnalazła same plusy, którymi podzieliła się z uczestnikami!

Wydarzenie zostało zaplanowane na dwa dni, które miały polegać na blokach szkoleniowych z zakresu umiejętności miękkich, a także z wiedzy o Uczelni.

Organizatorzy podzielili się swoimi sposobami na spędzenie weekendu szkoleń: wygodny fotel, ciepła kawa, notes i długopis oraz pozytywna energia! Zachęcili także do uważnego słuchania, gdyż zaplanowali dużo konkursów, by wyłonić osoby, które najbardziej się zaangażowały w zdobywanie wiedzy.

Sobota była dniem poświęconym komunikacji interpersonalnej oraz umiejętności słuchania, a także przywództwu i stylom kierowania. Od teraz każda osoba po odbyciu tych szkoleń, będzie mistrzem w wykrywaniu kłamstw, przyswajania ważnych informacji z omawianych treści, a zadania polegające na zarządzaniu grupą to będzie pestka! Uczestnicy poznali także nową metodę rekrutacyjną, jaką jest Assessment Center, co sprawia, że rozmowy kwalifikacyjne w nowej pracy nie będą już stresujące!

Wieczór okazał się ciężki dla uczestników, gdyż przyswoili sporą dawkę wiedzy, lecz przeprowadzane quizy wykazały, że każdy słuchał prelegentów do ostatniej minuty! Trudno było wyłonić zwycięzców, więc wygrali najszybsi!

Kolejny dzień okazał się luźniejszy i relaksujący, lecz bogaty w ciekawostki o naszej Uczelni: niektóre dobrze znane, inne śmieszne, ale znalazły się też takie, które ciężko byłoby usłyszeć od kogoś innego, niż prelegenci, którzy… sami są studentami! Niedziela pozwoliła uczestnikom nauczyć się organizacji własnego czasu, gradacji obowiązków, a także przydatnych sztuczek, które ułatwią codzienne życie zarówno studenta, jak i pracownika ogromnej korporacji.

Tym razem również Organizatorzy wyłonili osoby, które najuważniej wysłuchały nowych informacji.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości oraz dziękujemy za obecność. Jesteśmy pełni dumy, że udało Wam się zdobyć tyle wiedzy, dzięki czemu możecie teraz zyskać nagrody! Jesteśmy wdzięczni prelegentom za poświęcony czas oraz wartościowe szkolenia i sporą dawkę przydatnych informacji.

Szczególne podziękowania należą się Grupie Projektowej, która pomimo zasmucającej wszystkich zmiany, podołała zadaniu i fenomenalnie zorganizowała całe wydarzenie.