Szacharada 2003

Zakończył się Turniej Szachowy organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie, puchar wręczony, prenumeraty rozdane…

W finale stoczono wspaniałą walkę…również płci. Agnieszce Sowie nie udało się jednak pokonać kandydata na mistrza szachowego z dwoma plusami – Adam Cieśla okazał się bezkonkurencyjny… Zobaczymy, czy za rok również pójdzie tak łatwo.

W Turnieju Szachowym wzięło udział 26 osób. NIESTETY tylko dwie kobiety… ale za to z jakim rezultatem-nie ilość ale jakość się liczy.Niektórzy od razu awansowali do drugiej rundy, gdyż nie pojawili się ich przeciwnicy! Inni już od początku dzielnie walczyli!!!

Najbardziej zacięta walka toczyła się w półfinale… emocje udzieliły się również publiczności…Agnieszka (grająca w niedoczasie) i Wojtek Cieśla walczyli do ostatniej minuty. Zwycięsko z tego boju wyszła Agnieszka, doświadczenie zdobyte na licznych turniejach zaowocowało, i to ona walczyła o pierwsze miejsce.

Warto podkreślić, że osoby, które zajęły trzecie (Paweł Skotnicki) i czwarte (Wojciech Cieśla) miejsce są amatorami i nie mają żadnej kategorii szachowej, nie należy się więc bać „profesjonalistów”, zawsze warto spróbować.