17 maja 2007 roku w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym Akademii Ekonomicznej w Krakowie odbyła się czwarta edycja Międzyuczelnianego Turnieju Szachowego „Szacharada”. Turniej został zorganizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie, we współpracy z Małopolskim Związkiem Szachowym i Krakowskim Klubem Szachistów. Zawody wygrała studentka Akademii Ekonomicznej Daria Pokojska.

Patronatem honorowym objęli Turniej: Prof. dr hab. Andrzej Szromnik, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia AE w Krakowie oraz Jan Kusina, Prezes Małopolskiego Związku Szachowego.

W zawodach wzięli udział studenci i pracownicy krakowskich szkół wyższych. Wśród nich znaleźli się zarówno gracze bez kategorii szachowej, jak i posiadający ranking FIDE. Turniej rozgrywany był wg systemu szwajcarskiego na dystansie 7 rund (tempo gry: 15 minut na partię dla zawodnika).

Pierwsze miejsce w zawodach zajęła mistrzyni międzynarodowa Daria Pokojska (AE), która poza pucharem za zwycięstwo w Turnieju otrzymała również puchar dla najlepszej uczestniczki. Drugie miejsce wywalczył Arkadiusz Migacz (AE), trzecie miejsce w Turnieju zajął mistrz międzynarodowy Adam Cieśla (AE). Wśród uczestników spoza Akademii Ekonomicznej w Krakowie najlepszy był Krzysztof Mucha (AGH), najlepszym zawodnikiem bez kategorii okazała się Barbara Bogusz (AE).

Turniej uwieńczyła symultana, podczas której zwyciężczyni zawodów rozegrała jednocześnie osiem partii z różnymi przeciwnikami (z wynikiem +7=1-0). Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał sędzia główny, Pan Rafał Gunajew. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów „Szacharady