Szlachetna Paczka 2016 zakończyła się wielkim sukcesem! Osób chętnych do pomocy nie brakowało, przez co udało nam się skompletować wszystkie prezenty dla potrzebujących rodzin.

Akcja trwała od 27 listopada do 11 grudnia. Rozpoczęliśmy ją zbiórką pieniędzy oraz rzeczy przy Kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzonego przez Karmelitów Bosych. Przez kolejne dni promowaliśmy Szlachetną Paczkę na standach, gdzie studenci i pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego mogli przynosić zadeklarowane produkty bądź wrzucić do puszek pieniądze. 7 grudnia rozpoczęliśmy segregowanie wszystkich zebranych darów. To czego nam brakowało (m.in. pralka, wersalka, lodówka, garnki) dokupiliśmy w sklepach za uzbierane wcześniej pieniądze. W sobotę wszystkie prezenty przewieźliśmy do magazynów, skąd zostały podarowane bezpośrednio rodzinom.

szlachetna-1

Opiekun 5-cio osobowej rodziny ze Stowarzyszenia Wiosna przekazał nam relację ze swojego spotkania: Rodzina ogromnie ucieszyła się z otrzymanych paczek, nie spodziewała się, że będzie ich, aż taka ilość. Pani Marita nie kryła wzruszenia całą sytuacją i razem z córką, Wiktorią, rozpakowywały prezenty. Wiktoria najbardziej ucieszyła się z pościeli w pieski oraz wymarzonej różowej kurtki. Pani Maricie bardzo spodobały się buty oraz zimowa kurtka, którą otrzymała. Otwarciu każdej paczki towarzyszyły ogromne emocje oraz uśmiechy na twarzach.

szlachetna-2

Wolontariusz odpowiedzialny za panią Ewę również opowiedział nam o reakcji kobiety. Pani Ewa była bardzo wzruszona ogromem otrzymanych prezentów. Najbardziej ucieszyła ją wersalka, ponieważ jak mówi „w końcu będę mogła wygodnie się wyspać”. Upominek szczególny w postaci perfum również wywołał ogromną euforię, zapach był strzałem w dziesiątkę! Pani Ewa nie była w stanie wyrazić słowami radości jaka panuje w jej sercu.

szlachetna-3

Pani Alicji, mamie Tymka, również bardzo ucieszyła się z otrzymanych prezentów. Największą radość sprawiły jej nowe garnki. Tymoteuszowi najbardziej podobała się koszulka z podpisem Lewandowskiego – piłkarza, którego bardzo lubi. Pani Alicja była bardzo wdzięczna i powiedziała, że bez paczki nie dała by sobie rady.

szlachetna-4

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy jakkolwiek zaangażowali się w Szlachetną Paczkę! Szczególne podziękowania należą się Wolontariuszom, którzy codziennie pomagali nam w zbiórce. W sumie uzbieraliśmy aż 3446,18zł! Jesteśmy z Was ogromnie dumni!