Wampiriada 2009 jesień

Uwaga Studenci! Nadchodzą  krwawe dni na Uczelni!

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2009 roku Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprasza do udziału w akcji honorowego oddawania krwi. Tegoroczna edycja projektu odbędzie się w sektorze A hali sportowej pawilonu S Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie nawiązujemy już po raz XIX. Rok temu pobiliśmy rekord w ilości zebranych litrów krwi. Mamy nadzieję, że razem uda nam się poprawić zeszłoroczny wynik! Z każdą kolejną edycją Wampiriady rośnie liczba uczestników. Ty też możesz dołączyć do grona honorowych krwiodawców!

Akcja odbywa się w godzinach od 10.00 do 17.00 (rejestracja osób oddających krew po raz pierwszy do godz. 15.30)

Każdy uczestnik otrzyma:

posiłek regeneracyjny, legitymację Honorowego Dawcy Krwi RCKiK, usprawiedliwienie nieobecności w miejscu nauki bądź pracy, darmowe badania krwi i jak co roku upominek od Niezależnego Zrzeszenia Studentów UEK.

Krew jest cennym lekiem, który codziennie ratuje życie wielu osób. Poczuj satysfakcję z podzielenia się nim. Jeśli jeszcze nigdy nie oddawałeś krwi, przyjdź! Zapewniamy fachową opiekę medyczną, miłą atmosferę i wsparcie.

Kilka niezbędnych zasad honorowego krwiodawcy:

– wypić ok. 2 l płynów (wody mineralnej, soków) na dobę przed oddaniem krwi;

– dobrze się wyspać;

– zjeść lekki posiłek;

– wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego;

– nie spożywać alkoholu do 24 h przed planowanym oddaniem krwi;

– ograniczyć palenie papierosów.

Informujemy,  że osoby przeziębione lub przyjmujące w tym czasie leki nie mogą oddawać krwi.

Zapraszamy serdecznie!