Wampiriada – wiosna 2008

Za oknem wiosna budzi się do życia, a wraz z nią budzą się WAMPIRY. Już niedługo, bo w dniach 12-14 maj 2008 r. zaatakują również na naszej Uczelni. Nad walką o krew i życie (czyt. akcją honorowego oddawania krwi) czuwać będzie Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Chcesz dołączyć do szlachetnego grona Wampirów? Wystarczy przyjść w/w dniach w godzinach 10-17 (rejestracja do 16) na kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie do sali sportowej pawilonu dydaktyczno-sportowego na kolejną, już XVI edycję akcji „WAMPIRIADA”.

Droga uczelnianego Wampirka rozpoczyna się w momencie pojawienia się chęci oddania krwi. Pamiętaj więc, że to Cię nic nie kosztuje i nie boli, a oddając krew spełniasz najpiękniejszy czyn – ratujesz zagrożone życie! Dodatkowo nasz świeżo upieczony Wampir może liczyć na posiłek regeneracyjny (m.in. 8 tabliczek dobrej czekolady), legitymację Honorowego Dawcy Krwi PCK, zwolnienie z zajęć w dniu oddania krwi, a także inne, atrakcyjne nagrody.

Głównymi sponsorami tej edycji są firmy: 
Enion Grupa Tauron S.A., Evolving Recruitment, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna w Krakowie, Centrum Hotelowo-Konferencyjne Witek.

JAK, ILE, W JAKI SPOSÓB…?

– wysysamy z Ciebie 460 mililitrów krwi (10 ml próbka krwi + 450 ml)

– samo pobranie krwi nie trwa dłużej niż 10 minut i jest zabiegiem bezbolesnym

– wszyscy dawcy odpoczywają przez przynajmniej 15 minut po oddaniu krwi, a utracona objętość zaczyna się uzupełniać nim krwiodawca opuści naszą placówkę

– przez cały czas krwiodawcy są pod opieką personelu lekarskiego

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:

– W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).

– Być wyspanym.

– Spożyć lekkie śniadanie (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).

– Ograniczyć palenie papierosów.

– Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.

– Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu!