Wigilia 2023

Chyba nie ma takiej osoby, co by nie przepadała za świątecznym czasem pełnym miłości i radości. Właśnie takie emocje i odczucia towarzyszyły nam podczas NZS-owej Wigilii. 18 grudnia zebraliśmy się wszyscy, aby świętować ten wspaniały wieczór. Na początek trzeba było wprowadzić naszych uczestników w odpowiedni nastrój, a nic lepiej tego nie zdziała, niż wspólne kolędowanie. Naprawdę, nie było potrzeby, aby kogokolwiek do tego zachęcać, słowa znanych piosenek i kolęd same cisnęły się na usta. 

Następną atrakcją przygotowaną przez Grupę Projektową Wigilii były Jasełka. W role wspaniałych aktorów wcielili się jeszcze bardziej utalentowani NZS-iacy. Iwonka, Ala, Piotrek, Vini, Zosia, Sara, Zuzia, Ola, Maksym, Nikoś, Janek i Emilka, dziękujemy wam za wasze zaangażowanie, bez was ta atrakcja spełzłaby na niczym. Z pewnością dostarczyliście mnóstwo uśmiechu i radości naszym pozostałym gościom.

Po spektaklu pełnym wrażeń zasiedliśmy do stolików, aby rozkoszować się ciepłym i pysznym barszczykiem oraz domowymi przekąskami. Uczestnicy mogli się delektować pieczonymi pierożkami, twarogowymi paluszkami, pierniczkami oraz kruchymi ciasteczkami. Zastanawia mnie jedno, czy pierożki były aż TAKIE DOBRE, że tak szybko zniknęły, czy po prosty wszyscy byli BARDZO głodni.

Na zakończenie zostawiliśmy świąteczny Quiz tematyczny przygotowany przez Igę. Pytania było dosłownie o wszystkim co kojarzyło się ze świętami; filmy, piosenki, kultury świata, a nawet lektury szkolne. Goście podzieleni na grupy rywalizowali pomiędzy sobą w wyścigu o nagrodę główną. Walka była zacięta, ale jak to się mówi, zwycięzca mógł być tylko jeden.

Po wszystkim zostały złożone najszczersze życzenia świąteczne od Komisji Uczelnianej. Grupa Projektowa w reprezentacji Franek, Iga, Ala, Roksana i Łukasz też dorzucili swoje 2 grosze. Po udanym finale udaliśmy się wraz z chętnymi na Jedno małe do Boardowej. Czas spędzony przy planszówkach i we wspaniałym gronie… Mam wrażenie, że ten wieczór na długo pozostanie 
w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za udział!