Wigilia w NZS-owym gronie

W tym roku NZS-ową Wigilię obchodziliśmy już od 18 grudnia – w niedzielne popołudnie zaczęliśmy tradycyjne wspólne gotowanie. Choć frekwencja nie była oszałamiająca,  udało się  ulepić smaczne pierogi z kapustą i grzybami.
Kolacja wigilijna rozpoczęła się natomiast następnego wieczoru na terenie Kampusu. Jak co roku przybyło sporo osób, by jeszcze przed Świętami złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia.

Na powitanie ugoszczono wszystkich barszczem czerwonym z… pierogami. Kolejną atrakcją była zabawa w stworzenie najdłuższego łańcucha i najciekawszej ozdoby choinkowej. Bezkonkurencyjnie w drugiej kategorii wygrała żywa bombka w postaci sympatyczki NZS-u owiniętej srebrną folią i innymi artykułami papierniczymi. Następnie rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie przy dźwięku gitar, a w końcu nadszedł czas na złożenie życzeń, dzielenie się opłatkiem oraz wręczenie każdemu własnoręcznie wykonanego stroika z świąteczną bombką z limitowej serii – NZS. Świąteczne spotkanie zakończyło się uroczystym odsłonięciem pamiątkowej tabliczki z nazwą NZS-owego drzewka – Świrka oraz tradycyjnym wyjściem do pubu, gdzie nastąpił świętowania ciąg dalszy.