Wszystko ma swój koniec, także 32. edycja Wampiriady. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny studenci UEK-u nas nie zawiedli i do samego końca pojawiali się, żeby oddać krew.

W Wampiriadzie można było wziąć udział od 4 do 8 kwietnia. Mimo niewielkich problemów w poniedziałek z powodu ogłoszenia alarmu bombowego, nie narzekaliśmy na brak krwiodawców i na każdego czekaliśmy z paczką czekolad i drobnym upominkiem. 🙂 Dzięki znakomitej współpracy personelu z RCKiK oraz Szpitala Wojskowego, którzy przygotowali aż 7 stanowisk oddawania krwi, do rejestracji podchodziło się niemal „od ręki”, a na tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli oddać krwi czekały ciekawe atrakcje.

Wampiriada 2016 Wampiriada 2016

We wtorek odwiedziło nas Centrum Medyczne, które dawało możliwość zmierzenia rytmu serca oraz natlenienia krwi. Dla wszystkich chętnych tego dnia odbyły się również zajęcia fitness. Późnym popołudniem miała miejsce bardzo ciekawa prelekcja Jaśka Meli, z którego Fundacją „Poza horyzonty” współpracowaliśmy podczas tej edycji projektu. Przez cały tydzień na Kampusie UEK można było spotkać wolontariuszy z puszkami, wspieranych przez naszego dzielnego Krwiopijka, którzy zbierali pieniądze na protezy i godziny rehabilitacyjne dla podopiecznych Fundacji.

Wampiriada 2016 Wampiriada 2016

W środę i czwartek Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych przy swoim stanowisku oferowało sprawdzenie zawartości cukru we krwi oraz pomiar masy ciała. W ramach Wampiriady rozegrano także mecz siatkówki między NZS-em a Zarządem AZS-u, z którego nasza drużyna wyszła zwycięsko, wygrywając aż 3:0! 🙂 Po meczu dla tych, którzy chcą trenować swoje umiejętności językowe, szkoła językowa Soul zorganizowała warsztaty z języków niemieckiego i angielskiego, podczas których do wygrania były kursy językowe. Kolejnego dnia na UEK-u zrobiło się ciekawie, dzięki obecności strażaków, którzy przeprowadzili pokazy strażackie oraz harcerzy, prezentujących zasady udzielania pierwszej pomocy.

Wampiriada 2016

Wampiriada 2016

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji bardzo dziękujemy. To właśnie dzięki Wam zebraliśmy aż 160 litrów krwi! Bardzo dziękujemy także Partnerom oraz wolontariuszom, a tych którzy tym razem nie mogli oddać krwi, serdecznie zachęcamy do spotkania z Krwiopijkiem już w listopadzie! 🙂

Wampiriada 2016