XXIII edycja Wampiriady już za nami!

W dniach od 14 do 17 listopada, na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się kolejna kampania honorowego oddawania krwi – WAMPIRIADA, zorganizowana już po raz XXIII przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK.

 

Podczas akcji, która przez pierwsze 3 dni odbywała się na holu, a ostatniego dnia na hali sportowej w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym zebrano łącznie 194 litry krwi, od ponad 420 osób.

Podczas finału na terenie całego Kampusu można było spotkać maskotkę Wampiriady o imieniu Krwiopijek – radosne serduszko, które swym łobuzerskim uśmiechem podbiło serca naszych studentów. Biorąc czynny udział w zajęciach i przechadzając się po salach wykładowych, zachęcał do uczestnictwa w wydarzeniu.

Dzięki współpracy z Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych uczestnicy akcji mogli również zbadać za darmo poziom cukru we krwi. Każdy honorowy krwiodawca otrzymywał tradycyjnie, oprócz posiłku regeneracyjnego, upominek od NZS UEK, w postaci m.in.: koszulek, zaproszeń na kursy językowe, karnetów na zajęcia fitness i jogę, kosmetyków, biletów do kina, teatru czy szkoły tańca.

Z każdą edycją zainteresowanie Wampiriadą rośnie – podczas kolejnej odsłony nie może zabraknąć również Ciebie!