XXXIII edycja Wampiriady już za nami! Chętnych do niesienia pomocy nie brakowało, dzięki czemu akcja kolejny raz zakończyła się wielkim sukcesem.

Wampiriada odbyła się w dniach 21-25 listopada, jak co roku w Pasażu Pawilonu Dydaktyczno Sportowego. Na naszych odważnych krwiodawców czekały trzy stanowiska poboru krwi, a przy każdym z nich Panie pielęgniarki ze Szpitala Wojskowego z serdecznymi uśmiechami na twarzach.

w1

w2

Każda osoba, oprócz oddania krwi, mogła również wspomóc Fundację Poland Business Run, która wraz z Krwiopijkiem przeprowadzała zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli „Poza horyzonty”.

Odważne osoby, które pojawiły się już w poniedziałek, nie mogły narzekać na stres przed oddaniem krwi! Czekając w kolejce wielu krwiodawców skusiło się na krótki, lecz bardzo relaksujący masaż wykonany przez masażystę z Klubu Kasi.

Tego dnia odwiedził nas także prof. dr hab. Krzysztof Surówka, aby razem z Krwiopijkiem przeciąć wstęgę i oficjalnie rozpocząć Wampiriadę.

w4

w5

Kolejne dni także nie były nudne! Odwiedzające nas osoby mogły nauczyć się gry w pokera razem z Kołem Naukowym Teorii Gier Strategicznych „GameStrategy” lub dać porwać się muzyce udając się na warsztaty z niesamowitą Natalią Gap – finalistką 8. edycji programu You Can Dance! Zagraliśmy też mecz w siatkówkę.
W czwartek odbył się Wieczorek Muzyczny, podczas którego mieliśmy okazję obejrzeć występ zespołu „The Flatmind” – laureatów VIII Przeglądu Kapel Rockowych oraz innych utalentowanych wykonawców. Pod koniec przy akompaniamencie gitary wspólnie zaśpiewaliśmy kilka znanych przez wszystkich piosenek. Ten wieczór na długo zostanie w naszej pamięci!

w3

w6

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się, aby oddać krew. Każdego dnia pasaż był pełen studentów, a miejsc brakowało już po dwóch godzinach od rozpoczęcia rejestracji! Dzięki Wam udało nam się zebrać 167 litrów krwi, które uratują niejedno życie. Jesteśmy z Was dumni!