Zaplanuj z nami swój rok!

Bieżący rok będzie bogaty w wiele wydarzeń skierowanych zarówno do studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Członków i Sympatyków NZS UEK, a także wszystkich osób zainteresowanych naszą działalnością. Nie zabraknie inicjatyw charytatywnych, rozrywkowych, a także balów czy wydarzeń o charakterze szkoleniowo – integracyjnym. Ale od początku…. ☺ Nasza tegoroczna działalność rozpoczęła się od finału Kiszożerców. 16.10 przenieśliśmy się do świata kreatywności, piękna i artyzmu za sprawą wernisażu fotografii konkursowych tego projektu.

W dniach 15.11 – 16.11 starości grup dziekańskich I roku studiów stacjonarnych będą mogli wziąć udział w ciekawych szkoleniach i zabawach integracyjnych podczas SPreJ–a. Uczestnicy dowiedzą się kim jest starosta, poznają swoje obowiązki i przywileje, a także nauczą się jak zorganizować swój czas i być dobrym liderem.. Organizatorzy już przygotowują wyjazd, aby jak najlepiej zaprezentować najważniejsze informację na temat Uczelni. 17.11 – 21.11, 16 – 20.03 oraz 25 – 27.05 za sprawą Wampiriady, na naszym Kampusie zagości wszystkim już znany Krwiopijek.  Projekt ten jest organizowany w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Jego celem jest zebranie jak największej ilości krwi potrzebnej do ratowania życia oraz propagowanie honorowego krwiodawstwa.

Brak innowacyjności? Nic bardziej mylnego! Odpowiadając na zapotrzebowanie studentów, w tym roku postanowiliśmy zorganizować nowy projekt jakim jest wyjazd szkoleniowo – integracyjny dla studentów I roku SUM. Przyszli magistrzy – nie może Was zabraknąć 22 – 23-11 na SeeUMaster! Po raz kolejny, we współpracy z Fundacją DKMS bierzemy także udział w studenckiej akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Projekt DWA WYMAZY & DO BAZY odbędzie się  dniach 22, 26 – 27.11 na Kampusie UEK.

Grudzień rozpoczniemy od kolejnego charytatywnego projektu jakim są Studenci UEK Zwierzakom.

W dniach 8 – 11.12 zbierać będziemy karmy, koce, zabawki oraz inna przydatne artykuły, które pomogą czworonogom przetrwać zimę. Jeszcze przed świętami będziecie mogli poszerzyć swoje umiejętności menedżerskie za sprawą wyjazdu szkoleniowego Manage-In, którego celem jest wykształcenie pełnowartościowej kadry liderów, którzy w przyszłości obejmą stanowiska w strukturach gospodarczych i społecznych. W tym roku przygotowaliśmy dla Was trzy edycje, które odbędą się kolejno: 12 – 14 grudnia,  13 – 15 marca, a także 22 – 24 maja.

Zaraz po wkroczeniu w Nowy Rok i pokonaniu sesji zimowej studenci kończący naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie mogą uwieńczyć swoją pracę i sukces, jakim jest obrona pracy magisterskiej, uczestnicząc w uroczystym balu, w towarzystwie swoich przyjaciół, profesorów, przedstawicieli Władz Uczelni oraz reprezentantów świata biznesu. O czym mowa? Oczywiście o Balu Magistra, który odbędzie się już 22 stycznia 2015 r. A co ze studentami trzeciego roku? Dla nich też coś mamy! 1 marca będziecie mieli świetną okazję, na świętowanie zakończenia I etapu studenckiej edukacji podczas Balu Licencjata. Jak co roku zadbamy, aby 7 marca nie zabrakło atrakcji, konkursów i pokazów oraz aby ten wieczór był niezapomniany.

Po sprawdzeniu swoich umiejętności tanecznych podczas obu balów przyjdzie pora na ich doskonalenie na warsztatach. W trzecim tygodniu kwietnia zatracimy się w gorących rytmach za sprawą Dance Wave’a! W maju, razem w pierwszymi promieniami słońca ochoczo powitamy Juwenalia – największe studenckie święto. Podczas tego wydarzenia odbędzie się szereg projektów organizowanych przez NZS, takich, jak: Wybory Najmilszych, Noc Kinowa, X-tremalia czy Przegląd Kapel Rockowych. Na zakończenie studenckiego święta Kampus UEK odwiedzą światowe gwiazdy, które zapewnią Wam rozrywkę podczas Koncertu Głównego. A po Juwenaliach? Czas pomyśleć o wakacjach! Aby nieco przybliżyć Wam sekrety wybranych miejsc bez opuszczania Krakowa, już po raz drugi organizujemy Trippin’ Day. Najdalsze zakątki naszej planety odkryjemy 26 i 27 maja.

W przerwie między projektami, planowaniem wakacji, a sesją NZS-iaków czeka kolejne wyzwanie. To wtedy wybrany zostanie koordynator oraz grupa projektowa Obozu Beana. To oni, aż do września, będą przygotowywać nasz największy projekt, jakim jest wyjazd adaptacyjny dla studentów pierwszego roku. Co roku na Beanie obecnych jest około 80 osób, w tym 50 studentów pierwszego roku. Dzięki Obozowi Beana mają okazję nie tylko przeżyć wspaniałą przygodę, ale również dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy na temat studiowania na UEK-u, działania w organizacjach studenckich, wyjazdów zagranicznych oraz radzenia sobie z sesją.

Wymyślanie, planowanie, organizowanie, motywowanie, integrowanie, szkolenie… Ten rok będzie bardzo pracowity dla wszystkich Członków, Sympatyków oraz Świeżynek działających w naszej Organizacji. Już nie możemy się doczekać! ☺