Znowu padł rekord!

W dniach od 8 do 10 listopada 2010 roku, na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się kolejna kampania honorowego oddawania krwi – WAMPIRIADA, organizowana po raz XXI przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK.

Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu nie brakowało. Już w pierwszym dniu imprezy został pobity rekord, co powoli staję się niemalże wampiriadową tradycją na UEK. W przeciągu jednego dnia zebrano aż 77 litrów od 173 osób! Podczas całej edycji zgłosiło się 617 chętnych do oddaniach krwi, z czego 447 tą krew oddało. Uzyskano dzięki temu 197,900 litra pełnej krwi, tj. 436 pełnych jednostek.

Dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych uczestnicy akcji mogli również zbadać poziom cukru we krwi i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy honorowy krwiodawca otrzymywał tradycyjnie, oprócz posiłku regeneracyjnego, upominek od NZS UEK, w postaci m.in.: koszulek, zaproszeń na kursy językowe, karnetów na zajęcia fitness i jogę, kosmetyków, biletów do kina, teatru czy muzeum.

Znakomita atmosfera, fachowa opieka medyczna oraz Krwiopijek – uwielbiana przez tłumy maskotka, sprawiały, że mimo kolejek oraz niejednokrotnie strachu przed igłą Wampiriada ponownie odniosła wielki sukces.

Dziękujemy wszystkim za wielkie serce i oddaną krew!

Zapraszamyna kolejną, wiosenną edycję już od 18 do 20 kwietnia 2011 roku.