23 stycznia 2016 roku odbył się Bal Magistra, który był dla prawie 400 uczestników uroczystym zwieńczeniem pięcioletniego okresu studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Władze naszej Uczelni oraz zaproszeni goście – Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Profesor UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół, Kanclerz – mgr Mirosław Chechelski, Kwestor – mgr Józef Andrzej Laskowski, Prezes Fundacji UEK – dr Jarosław Plichta, Prezes Korporacji Absolwentów UEK – pan Jarosław Balsamski oraz Prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie – pan Sebastian Kolisz.

 

Przygotowania do Balu Magistra rozpoczęliśmy już w październiku. Trzy miesiące pracowaliśmy, by ta noc okazała się wyjątkową i niezapomnianą dla każdego uczestnika. Przede wszystkim zmieniliśmy hotel, w którym miał odbyć się Bal. Zdecydowaliśmy się na Hotel Galaxy, leżący bardzo blisko samego centrum Krakowa.

 

Postanowiliśmy, że w tym roku przeniesiemy się do Francji – państwa, które od zawsze stanowi w naszej świadomości symbol elegancji, miłości i kultury. Zdecydowaliśmy, że główną atrakcją tegorocznego Balu Magistra będzie obecność portrecistów, która sprawi, że na finale poczujemy się jak na paryskim Montmartre. Do tego francuska muzyka na wejście, fototapeta z widokiem na Paryż oraz pokaz tańca do jednego z najbardziej znanych francuskich filmów wszechczasów – „Amelii”. Mieliśmy nadzieję, że to wystarczy, by nasi uczestnicy doświadczyli francuskiej atmosfery.

 

Bal Magistra 2016

Bal Magistra 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 grudnia był dla nas wyjątkowy nie tylko ze względu na odwiedziny Świętego Mikołaja. Ta data oznaczała bowiem początek zapisów na Bal Magistra 2016. Trochę obawialiśmy się, czy uda nam się zebrać wymaganą minimalną liczbę uczestników. Nasze obawy okazały się jednak zupełnie bezpodstawne, a zainteresowanie Balem studentów II roku SUMu przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i dostarczyło nam niemałych problemów związanych ze stolikami. Szybko jednak wybrnęliśmy z tego małego kryzysu, rezerwując drugą salę w hotelu Galaxy. Chcieliśmy, by jak najwięcej studentów miało szansę wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

 

Bal Magistra 2016

Bal Magistra 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 stycznia 2016 roku był wielkim dniem dla nas wszystkich. Pomimo okrojonego składu organizatorów na finale (było nas jedynie 7 osób – 6 członków Grupy Projektowej i Koordynatorka) udało nam się na czas przygotować salę. Niemałym wyzwaniem okazało się zamontowanie fototapety i ścianki do zdjęć – przez kilka godzin chłopcy z Grupy Projektowej czuli się jak bohaterowie „Usterki”.

 

Jednak widok schodzących się gości uświadomił nas w przekonaniu, że każdy wysiłek podjęty w ciągu ostatnich trzech miesięcy był warty tej chwili. Około 20:00, kiedy obecni byli już wszyscy najważniejsi Goście, oficjalnie rozpoczęliśmy Bal Magistra 2016 – przemową Jego Magnificencji Prof. UEK dr hab. inż. Andrzeja Chochóła. Później oczywiście każdy wypił po lampce szampana, a następnie odtańczyliśmy tradycyjnego poloneza i walca.

 

Bal Magistra 2016

Bal Magistra 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na uczestników czekało wiele atrakcji – każdy mógł zrobić sobie zabawne zdjęcie w Fotobudce oraz skorzystać z obecności portrecistów i zapozować do pamiątkowego portretu. Obejrzeliśmy pokaz tańca, którego choreografką była Zuzanna Witkowska, a zatańczyli dla nas Anna Nowak i Vova Ryga. O północy na salę wjechał tort, na którym widniała piękna wieża Eiffla. Pierwszy kawałek pokroił tradycyjnie Jego Magnificencja, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prof. UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół. Uczestnicy mieli też szansę wziąć udział w konkursie na Króla i Królową Balu, a do wygrania były cenne nagrody – między innymi romantyczna kolacja dla dwojga w ekskluzywnej restauracji. Czas między kolejnymi atrakcjami umilał nam zespół Fire Band.

 

Bal Magistra 2016

Bal Magistra 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że noc z 23 na 24 stycznia 2016 roku, dla każdego okazała się tak wyjątkowa jak dla organizatorów, i pozostanie w pamięci uczestników na długie lata. O sukcesie tegorocznego Balu może świadczyć fakt, że parkiet nawet o 5 nad ranem był pełen wirujących w tańcu par. Wierzymy, że liczba uczestników na tegorocznym Balu Magistra świadczy o tym,  że wielkie bale sprzed lat wróciły!

 

Bal Magistra 2016

Bal Magistra 2016