Od 2 do 6 grudnia na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbywała się zbiórka pieniędzy i niezbędnych artykułów dla osób z trudną sytuacją materialną. Dzięki pełnej mobilizacji organizatorów oraz zaangażowaniu studentów i pracowników naszej uczelni, udało się obdarować trzy najbardziej potrzebujące rodziny. 

szlachetna1

 

Wśród osób, którym zostało udzielone wsparcie znalazł się pan Piotr, który zmaga się z wieloma chorobami. Jego pasją jest gotowanie, dlatego jednym z prezentów, który znajdował się w jego paczce była kuchenka gazowa. 

Udało się również spełnić marzenie samotnej mamy i jej czteroletniej córeczki. Pani Ania jest ofiarą przemocy domowej. Nie miała pieniędzy na nową szafę, a poprzednia została zniszczona przez jej byłego męża. Organizatorzy Szlachetnej Paczki osobiście odwiedzili rodzinę i podarowali im nie tylko nową szafę, ale również domek dla lalek, który wywołał uśmiech na twarzy małej dziewczynki. 

Ostatnią osobą dla której została skompletowana paczka był samotny, starszy mężczyzna. Cierpi on na ciężką chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Spowodowało to trudności ze znalezieniem pracy, a w konsekwencji problemy finansowe. Dzięki pomocy naszych studentów otrzymał węgiel oraz nowe ubrania na nadchodzącą zimę. 

szalchetna2

Akcja udowodniła, że wśród nas jest wiele osób o ogromnych sercach, którym nie jest obojętny los innych ludzi. W zamian za udzielone wsparcie, każdy darczyńca mógł poczęstować się pyszną kawą i ciastkiem oraz otrzymać od grupy projektowej kartkę świąteczną.

Wszystkim zaangażowanym w sukces tego wydarzenia serdecznie dziękujemy!

 

Tekst: Klaudia Jurgasik