Kolejna Wampiriada UEK startuje już 4 kwietnia!

32. edycja Wampiriady będzie miała miejsce w dniach od 4 do 8 kwietnia na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wampiriada to największa w Polsce akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez młodzież akademicką z Niezależnego Zrzeszenia Studentów, której celem jest zarażanie innych chęcią niesienia pomocy, propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz przede wszystkim zbiórka krwi, która jest niezbędna do ratowania ludzkiego życia.

 

Zbliżająca się edycja jest tworzona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz ze Szpitalem Wojskowym, dlatego w dniach finału projektu na krwiodawców będzie czekało aż 7 stanowisk poboru krwi.

Oddawanie krwi będzie możliwe w godzinach od 9:00 do 15:00 w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym. Na każdego dzielnego krwiodawcę oprócz posiłku regeneracyjnego w postaci czekolady, będą czekały świetne upominki, wśród których znajdują się m.in. semestralne kursy językowe.

Czas oczekiwania w kolejce umili obecność wszystkim dobrze znanej, sympatycznej wampiriadowej maskotki – Krwiopijka, który tym razem przybierze postać sportowca walczącego o pobicie rekordu. Krwiopijek będzie na Was czekał na specjalnie przygotowanym podium, na którym będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie. Nie zabraknie też atrakcji! Niech nie zdziwi Was widok przebiegającego obok mężczyzny w stroju strażackim. Taka sytuacja będzie możliwa, ponieważ podczas Wampiriady odwiedzi nas grupa krakowskich strażaków, którzy przybędą, aby przeprowadzić dla nas pokazy strażackie. Możliwe będzie również skorzystanie z darmowych porad dietetycznych oraz udział w warsztatach językowych zorganizowanych we współpracy ze Szkołą Językową Soul!
Ponadto w trakcie akcji, we współpracy z Fundacją „Poza Horyzonty” Jaśka Meli, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz jej podopiecznych. Jest to świetna alternatywna możliwość zaangażowania się w pomoc dla osób, które z różnych względów nie mogą oddać krwi.

 

Śledźcie informacje na bieżąco na WYDARZENIU oraz na oficjalnym fanpage’u Krwiopijka.

Odwiedźcie nas już 4 kwietnia na UEK-u i zostańcie krwiodawcami na medal!

Zapraszamy wszystkich studentów i nie tylko!

Wampiriada wiosna 2016