Manage in

manage in

Manage-in to 3-dniowy wyjazd szkoleniowy organizowany dla studentów UEK, który pozwala poszerzyć umiejętności menedżerskie przydatne w codziennym życiu oraz przyszłej karierze zawodowej. Misją szkoleń lidersko-menedżerskich jest wykształcenie pełnowartościowej kadry liderów społecznych oraz menedżerów, którzy w przyszłości obejmą stanowiska w strukturach gospodarczych i społecznych. Szkolenia prowadzone są przez profesjonalnych szkoleniowców. Każdy z uczestników otrzymuje również certyfikat ukończenia szkolenia.

Plan wyjazdu oprócz nauki i treningu obejmuje również zabawy i imprezy integracyjne.

manage1
MANAGEINC

Jak zostać dobrym menedżerem- Manage-In 2017

W dniach 24-26 listopada odbył się wyjazdowy projekt szkoleniowo-integracyjny Manage-In.

W piątek o 7:30 rano grupa trzydziestu siedmiu uczestników zebrała się przed wejściem do pawilonu S, aby wyruszyć na weekend pełen ciekawych szkoleń. Od samego początku, wszystkim towarzyszyły dobre nastroje i wspólne rozmowy. Zanim autokar wyjechał z Krakowa w stronę Dziubasówki, odwiedziliśmy Carrefour na Zakopiance, by zaopatrzyć się w prowiant na wyjazd. Około godziny 11:20 wszyscy dotarli na miejsce. Gdy wszyscy rozpakowali swoje bagaże, przyszedł czas na oficjalne przywitanie uczestników przez Iva — koordynatora projektu oraz grupę projektową Manage-Ina.

Parę szybkich gier integracyjnych (Speed dating, zadania z czapki, czy też sławne „kto tak jak ja”). Kiedy minął czas integracji, wszyscy udali się na obiad, po którym odbyło się bardzo interesujące szkolenie z Panią Monika Dąbrowską na temat komunikacja interpersonalnej. Nie tylko przedstawiła ona swoją wiedzę w sposób wykładowy, ale zorganizowała też warsztatowe ćwiczenia w grupach. Podczas prezentacji można było dowiedzieć się jak szybko ludzie oceniają innych, jak ważna jest mowa ciała w biznesie, czy też jakie są gesty kłamcy.

Następnie, po kolacji odbyła się kolejna część integracyjna. Rozalia z Maćkiem połączyli nadgarstki uczestników włóczką, z której aby się wyplątać, musieli przedstawić się i powiedzieć dlaczego chcieliby, bądź nie, zostać papieżem (był pomysł by tę włóczkę podpalić, ale Maciek w końcu zrezygnował). Później wszyscy mieli okazję piąć się po szczeblach kariery korporacyjnej w grze „ewolucja”, prowadzonej przez Olę i Gosię, grając w kamień, papier, nożyce oraz wydając charakterystyczne dla każdego kolejnego stanowiska. Ostatnim punktem piątkowego wieczoru była dyskoteka ze wpisanymi w tradycję NZS-u tańcami i karaoke.

Kolejnego dnia po pobudce o 8:30 w rytmie „czterech pór” Vivaldiego i śniadaniu, odbyło się szkolenie z Martą Sokołowską o tym, „jak mówić całym sobą”, czyli o autoprezentacji. Uczestnicy kreowali w grupach wizerunki „Alicji”. Następnie poznali technikę przedstawiania się opartą na „story telling’u”, czyli przedstawiania idei za pomocą wymyślonych historii.

Po obiedzie odbyła się prezentacja pani Anny Kotarby na temat komunikacji w Internecie. Prelegentka przedstawiła, czego tak naprawdę inni mogą dowiedzieć się o nas z naszych social media, czy gdzie według firmy Google byliśmy danego dnia kilka lat temu. Druga część wystąpienia opierała się na tematyce rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy podzieleni na grupy konkurowali w napisaniu najlepszego CV na posadę analityka finansowego.

Wieczorem po kolacji odbyła się innowacyjna zabawa — Szkolenie na Wesoło. Poszczególne grupy pod opieką swoich mentorów z Grupy Projektowej przedstawiały instruktaże. Tematyka dotyczyła jedzenia żelek, jak uprowadzić i wydoić krowę, czy też o wpływu światła na ludzi. Zabawa przyniosła ogromną ilość śmiechu i pozwoliła uczestnikom pokazać ich kreatywną stronę. Bezpośrednio po zabawie, wszyscy przebrali się w kostiumy i rozpoczęła się impreza przebierana o tematyce freak show. Dyskoteka trwała do białego rana, jak zwykle wszystko przebiegało pod czujnym okiem organizatorów wyjazdu.

Niedziela była ostatnim dniem trwania projektu. To wówczas, po śniadaniu nastąpił czas pożegnania. Prezentacja o działalności NZS-u, gift packi z masą książek oraz koszulkami, które świetnie wyglądały na tle białego śniegu na grupowym zdjęciu. Po drugim śniadaniu wszyscy spakowali bagaże i udali się do już czekającego autokaru. Droga powrotna upłynęła w miłej i zabawnej atmosferze.

O godzinie 16 zaczęto już rozpakowywać walizki pod pawilonem S. Tradycyjnie po projekcie wyjazdowym nie mogło zabraknąć też posiłku w chińskiej restauracji niedaleko UEK-u. Po nim wszyscy w dobrych nastrojach rozeszli się z bagażami, zabranymi na wyjazd, ale także z nowymi bagażami wspomnień. Na pewno na długo zachowają w pamięci.