W tym roku już  po raz 7. na naszej uczelni odbyła się charytatywna akcja NZS UEK Dzieciom, podczas której mogliśmy wesprzeć Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

Akcja odbyła się na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w dniach 27.03-04.04, gdzie zebraliśmy mnóstwo zabawek, artykułów papierniczych, książeczek, planszówek oraz wiele innych rzeczy dla dzieciaków. 3 kwietnia zbiórkę przeprowadziliśmy również w Kauflandzie na ulicy Bratysławskiej. Zebrane maskotki natomiast zostaną przekazane do Caritasu. Podczas zbiórki można było również wspomóc  finansowo fundację na rzecz dzieci z chorobą nowotworową “Wyspy Szczęśliwe”.  Nasz stand można było ujrzeć z daleka a już z pewnością usłyszeć. Po raz pierwszy na Kampusie i to aż dwa razy zatańczyliśmy wszystkim nam znaną „Belgijkę”, podczas której zebrały się tłumy studentów podziwiających i dołączających się do zabawy.

beznazwy

 

Nadszedł czas na wielkie finały. Dnia 6 kwietnia udaliśmy się do Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Po przekazaniu zabawek przeszliśmy do sal, w których przebywały dzieci z Psychiatrii oraz  z innych oddziałów.  Mnóstwo zabaw rozpoczęła „lokomotywa”, która zabierała nas w odległe krainy – Antarktyda, Afryka, Brazylia, Hiszpania, a także w wiele innych miejsc aż dotarliśmy do Polski. Ubrani w zwierzęce stroje przeprowadziliśmy zabawy z podopiecznymi szpitala. Kalambury, Pingwinki, dżungla, makarena – to tylko niektóre z zabaw, które przeprowadziliśmy. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak postać Krwiopijka – charakterystycznej postaci towarzyszącej Wampiriadzie. Dzieci mogły się również cieszyć nagrodami w postaci słodkich lizaków. Radosne popołudnie umilił także pokaz magika Michała Skubidy, podczas którego mogliśmy podziwiać wiele niesamowitych sztuczek.

Ale to nie był koniec atrakcji! W tym samym dniu, o godzinie 20 w Klubie Studenckim zaUEK, odbył się zorganizowany przez nas po raz pierwszy na uczelni – Wieczorek Magii, podczas którego wystąpiło aż czterech magików i iluzjonistów. Podczas pokazu uczestnicy  mogli wygrać wspaniałe nagrody oraz wspomóc fundację.

27 kwietnia to dzień, w którym odbył się drugi finał. Tym razem udaliśmy się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Tam odwiedziliśmy oddziały –  Neurologiczny, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego, Pulmonologii, Alergologii i Dermatologii. Największe zainteresowanie wywołały nasze stroje zwierząt. Dlatego też odbyła się niekończąca się „sesja zdjęciowa” z podopiecznymi.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą akcję charytatywną!  Mamy nadzieję, że za rok akcja ta spotka się z równie wielkim sukcesem !

 

DSC_0512 DSC_8510czyste DSC_8556czyste (1) DSC_8406czyste DSC_0469 (1)
beznazwy2