Już po raz siódmy w dniach 8-12 maja na naszej uczelni organizowana będzie akcja Studenci UEK Zwierzakom. Poprzednie edycje pokazały, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie zwierzaków i chętnie wspieramy czworonożnych przyjaciół.
Do tej pory pomagaliśmy tylko lokalnym schroniskom, przytuliskom itp. poprzez zbiórkę pieniężną i rzeczową.

Podczas tegorocznej edycji nawiązaliśmy współpracę z fundacją WWF i będziemy pomagać dużym, egzotycznym zwierzakom tj. tygrysom. Ich populacja zmalała od początku XX wieku o około 95%. W ciągu ostatnich 70 lat wyginęły trzy podgatunki tygrysa (balijski, jawajski i kaspijski). Pozostałym może grozić ten sam los, bo na wolności pozostaje już jedynie 3200 osobników.

Nie zapominamy jednak o ich mniejszych krewnych, kotkach. Na naszych standach będziemy zbierać suchą karmę, konserwy, koce, środki czystości i zabawki na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Kotom ”Felis” w Lublińcu oraz przeprowadzimy zbiórkę pieniężną, w której Ty sam będziesz mógł zdecydować, czy chcesz pomóc dużym, czy małym kotom.

Osoby, które hojnie wesprą finansowo naszą akcję, będą miały możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, w której do wygrania są m.in. vouchery do restauracji, kina, siłowni i wiele, wiele innych niespodzianek.

Bardzo liczymy na Waszą pomoc i pokażmy, że studenci UEK mają wielkie, otwarte na pomoc zwierzakom serca.

Cover_Zwierzaki-88 (1)
WYDARZENIE!