Prawie Kino powraca! Już w poniedziałek 8 maja o godzinie 18:20, odbędzie się projekcja filmu oraz spotkanie z prelegentem.  Tym razem zapraszamy was na film „Ziarno Prawdy” w reżyserii Borysa Lankosza. W jedną z głównych ról wciela się Jerzy Trela – nasz gość specjalny. Pokaz filmu oraz spotkanie z aktorem odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w sali 9 w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym. Wstęp wolny.

„Ziarno prawdy” to ekranizacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego o tym samym tytule. Film opowiada historię zagadkowej zbrodni w Sandomierzu, w wyniku której pod synagogą odnaleziono zwłoki kobiety z całkowicie spuszczoną krwią. Powiązanie z mroczną historią rytualnych morderstw na dzieciach uruchamia antysemickie nastroje. Podobno w każdej opowieści tkwi ziarno prawdy, które w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze może uruchomić spiralę zbrodni.

W „Ziarnie prawdy” nasz gość wciela się w postać inspektora Leona Wilczura. Jerzy Trela to wybitny aktor, Absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. Znany jest z wielu polskich produkcji filmowych, m.in. „Pan Tadeusz”, „Quo vadis”, „Stara baśń”, „Kiedy słońce było bogiem”, „Ida”.

Prelekcja aktora odbędzie się po pokazie filmu, do którego pozostania serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

WYDARZENIE

kinop