Prawie Kino w odsłonie jakiej jeszcze nie było! Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyło się pierwsze w historii Prawie Kina, pierwsze w historii Uczelni i pierwsze w Krakowie – Kino Samochodowe!

 

Na UEK-u w tym roku akademickim Prawie Kino zagościło już po raz czwarty i po raz kolejny zaskoczyło formułą wydarzenia. Dnia 24 maja na parkingu Kampusu przy ul. Rakowickiej stanął ogromny ekran, a przed nim ustawiło się kilkadziesiąt samochodów. Na tapecie prawdziwa klasyka amerykańskiego kina. Jako pierwszy został wyświetlony Whiplash w reżyserii Damiena Chazelle, jako drugi – kultowy musical Grease z Johnem Travoltą i Olivią Newton-John w rolach głównych. Dźwięk dochodził z dwóch źródeł. Z głośników ustawionych przy ekranie oraz bezpośrednio z samochodowych radioodbiorników dzięki specjalnej częstotliwości fal radiowych.

 

Prawie Kino NZS UEK 2016

Prawie Kino NZS UEK 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkową atrakcję dla wszystkich zmotoryzowanych stanowiły foodtrucki serwujące pyszne przekąski oraz konkursy, w których do wygrania były ciekawe nagrody. Wszyscy kinomaniacy pozbawieni „czterech kół” do dyspozycji mieli leżaki, dzięki którym i dla nich nie zabrakło miejsca tego wieczora. Prawie Kino Samochodowe wytworzyło niezwykle wyjątkową w swej oryginalnej postaci kinową atmosferę i utwierdziło w przekonaniu, że tego typu wydarzenia cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem!

 

Prawie Kino NZS UEK 2016

Prawie Kino NZS UEK 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skąd w ogólne pomysł na kino samochodowe? Sama idea oglądania filmów bezpośrednio z samochodów zrodziła się w latach 30 ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy w historii pokaz tego typu odbył się w 1933 roku w Camden w stanie New Jersey. Od tego czasu kino samochodowe zyskiwało na popularności i zaadaptowane zostało w wielu krajach świata. Pierwsze w Polsce miało miejsce w Warszawie w 1994. Od tego czasu zorganizowano pokazy w wielu miastach naszego kraju. Niestety nie odbywa się to nazbyt często. W Krakowie pragniemy pokazać, że warto to zmienić!

 

Prawie Kino NZS UEK 2016