Projektowe podsumowanie semestru NZS UEK

Oficjalnie dobiegł końca kolejny semestr zimowy na naszej Uczelni, a sesja trwa w najlepsze. To też idealny czas, aby podsumować te kilka miesięcy działalności projektowej naszej Organizacji. W tym czasie udało nam się stworzyć dla Was kolejne 8 edycji projektów, bardzo dobrze Wam znanych.

Poniżej możecie przeczytać podsumowanie każdego projektu i wrócić wspomnieniami do czasów beztroskich, gdy jeszcze nie musieliście myśleć o sesji.

SPreJ 27-28.10.2018

SPreJ, czyli Studenckie Prawo Jazdy, to dwudniowy wyjazd szkoleniowo-integracyjny, organizowany przez NZS UEK. Projekt przeznaczony jest dla studentów rozpoczynających pierwszy rok na UEKu. Postawiliśmy tym razem na nowy ośrodek „Willa Wiesia”, który okazał się strzałem w dziesiątkę! Cały wyjazd odbywał się w Rabce-Zdrój, gdzie świeże górskie powietrze natchnęło naszych uczestników.

Pierwszą prezentację poprowadziła dwójka członków naszej Organizacji – Angela oraz Paweł. Wprowadzili naszych pierwszorocznych w życie studenckie Uniwersytetu Ekonomicznego, opowiedzieli o organizacjach studenckich działających na UEK-u oraz co najważniejsze, o działaniu USOS-a.
Równolegle prezentację „Wykształcenie vs doświadczenie” prowadził Szymon Korab. Rozwiązał męczące nas kwestie, czyli jak sobie poradzić na rynku pracy studiując dziennie oraz jak rozmawiać z działem rekrutacji, aby przekonać do swojej kandydatury.
Po obszernym i intensywnym przyswajaniu wiedzy dla przyszłych aktywistów UEK-u przyszła pora na rozluźnienie w postaci imprezy przebieranej. Podczas niej osoby obecne mogły wziąć udział w bitwach tanecznych, gdzie do wygrania był karnet do Szkoły Tańca Egurrola Dance Studio. Uczestnicy wyjazdu przetańczyli całą noc w rytm muzyki z lat 70-80 ubrani w Hipisowskie ciuchy.
Następny dzień przyniósł rozgrzewające serca szkolenie Rafała Dąbrowskiego, który wskazał nam drogę jak odnaleźć się w życiu i zmotywował nas do poszukiwania swojego „celu ponad celem”. Przekazał nam również nieocenioną wiedzę na tematy rynku pracy.

Kliszożercy 15.11.2018

W czwartek 15 listopada w Klubie Grota 2 odbył się wernisaż, który był zwieńczeniem półrocznej pracy grupy projektowej Kliszożerców. Organizatorzy dzielnie i niestrudzenie pracowali nawet podczas wakacji, aby finał wyszedł jak najlepiej – i udało się! W przyjemnej atmosferze goście przeglądali nadesłane przez uczestników prace. Dyskusjom na temat konkursowych dzieł nie było końca. Tuż po nich Agnieszka Krztoń – koordynatorka projektu zapowiedziała występ artystyczny dwójki niesamowicie utalentowanych ludzi. Julia Sokół dała pokaz swoich możliwości wokalnych, a akompaniował jej grający na gitarze Kacper Szmyd, który udowodnił wszystkim, że jest człowiekiem wielu talentów. Po gromkich brawach wieńczących występ przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców. Głodni sukcesu uczestnicy mogli metaforycznie zaspokoić swój głód przygotowanym poczęstunkiem, w którym nie mogło zabraknąć – legendarnego już w niektórych kręgach ludzi – sernika.

Studenci UEK Zwierzakom 12-15.11.2018

W dniach 12-15 listopada odbył się finał projektu Studenci UEK zwierzakom. Zbiórka pieniędzy, karmy i wszelkich środków potrzebnych czworonogom miała miejsce w Pawilonie F naszej Uczelni. Oprócz tego 6 organizatorów z naszej Organizacji wraz z wolontariuszami w przebraniach zwierzaków przechadzali się po alejach Kampusu, zachęcając studentów do udziału w akcji.

Wspomóc potrzebujące pupile można było również podczas zbiórki w sklepie zoologicznym Leopardus, w centrum handlowym Serenada. Łącznie udało się zebrać kwotę 2300 złotych, co w pewnym stopniu podwyższy standard życia niejednego pieska i kotka w Przytulisku im. Bożenny Chechlińskiej w Harbutowicach oraz podopiecznych Fundacji Stawiamy na Łapy w Krakowie.

Warto pomagać – karma wraca!

Szlachetna Paczka 3-7.12.2018

W pierwszym tygodniu grudnia miał miejsce na naszej uczelni finał Szlachetnej Paczki. Od poniedziałku do piątku można było spotkać nas na Kampusie UEK.

Dzięki nieocenionej pomocy studentów, pracowników Uczelni oraz firm współpracującymi z naszą Organizacją udało się przygotować paczki dla czterech rodzin z całej Polski – Pana Artura i Pani Agnieszki, Pana Józefa, Pani Janiny oraz Pana Jana.

Pamiętajcie, nie tylko w okresie przedświątecznym, ale przez cały rok – pomaganie uszlachetnia!

Wampiriada 19-23.11.2018

Jednym ze sztandarowych projektów naszej Organizacji jest oczywiście Wampiriada. Podczas tegorocznej jesiennej odsłony projektu mogliśmy świętować XXXVII edycję. Już tyle razy na terenie Kampusu UEK można było podarować to, co najcenniejsze, czyli życie!

Jak zwykle zagościły u nas dwie, zaprzyjaźnione placówki: RCKiK oraz Szpital Wojskowy. Mimo że chłodne jesienne dni nie rozpieszczały, o aurę dbała maskotka projektu- Krwiopijek.

Oprócz wizyty piłkarzy Wisły Kraków, wszyscy odwiedzający progi Wampiriady mogli wziąć udział w bardzo atrakcyjnych konsultacjach żywieniowych. Dzięki wsparciu finansowemu jednego z partnerów – ArcelorMittal organizatorzy mogli przygotować zupełnie nową strefę wypoczynku. Strefa była wyposażona w pufy oraz leżaki z logotypem Projektu. Jednak co najważniejsze, podczas tego intensywnego tygodnia udało się zebrać aż 138,15 litrów krwi!

Manage-IN 13-15.11.2018

W wielkim skrócie to były wspaniałe 3 dni, podczas których nasi uczestnicy mieli okazję wziąć udział w profesjonalnych, certyfikowanych szkoleniach. Zaproszeni przez nas szkoleniowcy dołożyli wszelkich starań, aby wyniesione przez studentów nowe umiejętności pozwoliły im jak najlepiej się rozwinąć.

Maciej Nikiel oraz Anna Raimann przygotowali świetne szkolenia dla uczestników. To właśnie dzięki naszym szkoleniowcom już doskonale wiemy jak nie pogubić się podczas zarządzania projektami, a także jak porozumieć się z osobami o zupełnie innym charakterze. Na wyjeździe nie zabrakło także wielu zabaw integracyjnych oraz imprezy przebieranej, gdzie osoby obecne na Manage’u mogły wcielić się w bajkowe postacie.

Bal Magistra 19.01.2019

Ukoronowaniem pięcioletniej nauki na UEKu jest oczywiście Bal Magistra! To wyjątkowe wydarzenie co roku skupia wielkie grono przyszłych magistrów, chcących uczcić jeden z najlepszych okresów w ich życiu. Prestiżu wydarzeniu dodaje fakt, że na Balu Magistra obecne są również najwyższe władze naszej Uczelni.

19 stycznia uczestnicy imprezy mogli poczuć się jak gwiazdy na czerwonym dywanie w Hollywood, gdyż tematem przewodnim była Noc Oskarowa. Wszystko rozgrywało się w luksusowym hotelu Galaxy na Kazimierzu, gdzie osoby obecne mogły bawić się do białego rana. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mogli uwiecznić tę wyjątkową noc dzięki fotobudce oraz ścianie fotograficznej, na której mogli poczuć się jak gwiazdy na czerwonym dywanie. Wieczór uświetnił pokaz sztuczek magicznych oraz pokaz tańców – walca wiedeńskiego, quickstepa i foxtrota. Zwieńczeniem atrakcji oczywiście jak przystało na porządny bal, był wybór Króla i Królowej Balu.

Jesteśmy pewni, że nasi Magistrowie nie zapomną tej nocy na długo!

Prawie Kino 25.01.2019

Ostatnim projektem w tym semestrze było właśnie Prawie Kino. Czym jest prawie Kino? Jest to autorski projekt NZS-u, organizujący nieodpłatne wydarzenia poszerzające filmowe horyzonty, jednocześnie promujący świat kina w Internecie.

Jest to wydarzenie przeznaczone dla każdego, nie tylko studentów! W tym roku filmem przedstawianym podczas wydarzenia było „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Jest to pierwszy film w pełni poświęcony powstaniu Warszawskiemu od czasów „Kanału” Andrzeja Wajdy. Opowiada historię dwojga młodych ludzi, których miłość zostaje wystawiona na próbę podczas okupacji niemieckiej. Przed pokazem filmowym odbyła się prelekcja ze znanym aktorem Michałem Meyerem, który w filmie grał postać „Pająka”.

Następna część projektu czeka nas niebawem a, będzie to kino samochodowe. Jak co roku planujemy dużo niespodzianek, dlatego obserwujcie naszą stronę na Facebooku!

Jak widzicie, był to pracowity semestr dla osób aktywnie działających w naszej Organizacji, ale nie zwalniamy tempa i już po feriach wracamy do Was z jeszcze większą energią do działania!