Projekty NZS UEKNowy rok akademicki niesie ze sobą wiele projektów i ciekawych wydarzeń, w których będą mogli uczestniczyć zarówno studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jak i członkowie NZS UEK. W dniach 05.11-07.11 oraz 31.03-04.04 na naszym Kampusie zagości wszystkim już znany Krwiopijek. To może oznaczać tylko jedno – Wampiriada! Projekt ten jest organizowany w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Jego celem jest zebranie jak największej ilości krwi potrzebnej do ratowania życia oraz propagowanie honorowego krwiodawstwa. Projekt adresowany jest do studentów, kadry naukowej i pracowników administracyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także innych uczelni. Może podczas tych edycji uda się pobić rekord z wiosny 2010 roku i uzbierać ponad 233 litrów krwi! Co Wy na to?

Manage-In szkolenia dla studentów uek Szkolenie dla starostów pierwszego roku

Kolejnym projektem, który dla Was przygotowaliśmy jest SPreJ. Jest to wyjazd szkoleniowy dla starostów grup dziekańskich I roku studiów stacjonarnych. Podczas tego wyjazdu, który odbędzie się 16 listopada, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, na czym polega ich funkcja. Szkoleniowcy oraz Grupa Projektowa będą starali się jak najlepiej przekazać informacje na temat naszej uczelni, jak i zintegrować uczestników.

Tuż po Spreju 40 studentów naszej Alma Mater będzie miało szansę wziąć udział w wyjeździe szkoleniowym Manage-In. W tym roku przygotowaliśmy dla Was trzy edycje, które odbędą się kolejno: 22-24 listopada 2013 oraz 10-12 stycznia 2014, a także na wiosnę w dniach 11-13 kwietnia. Plan szkolenia, oprócz nauki i treningu z jednymi z najlepszych szkoleniowców, obejmuje również zabawy i imprezy integracyjne. Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia. Zaraz po szkoleniach i nauce przydałoby się dużo dobrej zabawy! 25 stycznia studenci kończący naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie mogą uwieńczyć swoją pracę i sukces, jakim jest obrona pracy magisterskiej, uczestnicząc w uroczystym balu, w towarzystwie swoich przyjaciół, profesorów, przedstawicieli Władz Uczelni oraz reprezentantów świata biznesu.

A co ze studentami trzeciego roku? Dla nich też coś mamy! 1 marca będziecie mieli świetną okazję, wraz ze znajomymi, na świętowanie zakończenia I etapu studenckiej edukacji. Co roku Grupa Projektowa przygotowuje dla Was wiele atrakcji, konkursów i pokazów, aby ten wieczór był niezapomniany.

Razem z majem przychodzą Juwenalia, największe studenckie święto. Podczas tego wydarzenia odbędzie się pięć projektów organizowanych przez NZS, takich, jak: Wybory Najmilszych, Noc Kinowa, X-tremalia, Dance Wave oraz Przegląd Kapel Rockowych. Na zakończenie, jak co roku na Koncercie Głównym, zagrają dla Was wielkie gwiazdy. Maj w NZS to nie tylko nauka do sesji i Juwenalia, to także wybór Grupy Projektowej Obozu Beana. To oni, aż do września, będą przygotowywać Nasz największy projekt, jakim jest wyjazd adaptacyjny dla studentów pierwszego roku. Co roku na Beanie obecnych jest około 80 osób, w tym 50 studentów pierwszego roku. Dzięki Obozowi Beana mają okazję nie tylko przeżyć wspaniałą przygodę, ale również dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy na temat studiowania na UEK-u, działania w organizacjach studenckich, wyjazdów zagranicznych oraz radzenia sobie z sesją.

Ten rok będzie bardzo pracowity dla wszystkich Członków, Sympatyków oraz Świeżynek działających w naszej Organizacji. Możemy być pewni jednego – będzie się działo!

Projekty NZS UEK