Przydasie 2023

Druga edycja wydarzenia PRZYDASIE już za nami! Po raz kolejny nasi studenci zaangażowali się w akcję charytatywną, a Kampus UEK zamienił się w second-hand.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: ,,ZRÓB TEN RUCH, ODDAJ CIUCH!” – co oznaczało, że każdy mógł przynieść ubrania, których już nie nosi. 

Podczas finału wydarzenia uczestnicy mogli wybrać coś dla siebie z puli zebranych rzeczy, wspierając zbiórkę na rzecz ochrony ekosystemów morskich.

Tegoroczna edycja pozwoliła nam zanurzyć się w świecie customizacji i spróbować swoich sił w przerabianiu ubrań, nadając im nowy, unikalny wygląd. Była to świetna okazja do tego, aby zaszaleć z kreatywnością i wykazać się umiejętnościami DIY!

Przez ponad 2 miesiące Grupa Projektowa bardzo ciężko pracowała, aby zrealizować wyznaczone cele, co zaowocowało ogromnym sukcesem. Aż 556 osób zainteresowało się wydarzeniem, a zebrane fundusze na rzecz Fundacji Mare wyniosły 2034,34 zł! To pokazuje, że nawet małe gesty, jak oddanie ubrania, mogą mieć ogromny wpływ na świat.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Szczególnie naszym partnerom oraz gościom specjalnym – dwóm utalentowanym artystkom – Aleksandrze Karcz i Natalii Pomorskiej za przeprowadzenie warsztatów z customizacji ubrań. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w wydarzeniu! Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w Was chęć dbania o naszą planetę, a Wasze “przydasie” oraz dzieła stworzone podczas warsztatów zostaną z Wami na długo!

Autor: Oliwia Ziemlińska