10 grudnia na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w Nowej Auli w Pawilonie C odbyła się już V edycja projektu Prawie Kino. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć film „Sługi Boże” w reżyserii Mariusza Gawrysia, a gościem specjalnym pokazu była aktorka telewizyjna, teatralna, dubbingowa – Małgorzata Foremniak.

 

pk2

 

Film „Sługi Boże” to kryminał, którego akcja rozgrywa się we współczesnych czasach we Wrocławiu. Z wieży kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski. Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch, berlińska policjantka o polskich korzeniach. Jej udział w dochodzeniu budzi wątpliwości Warskiego. Czuje, że za jej przyjazdem stoi coś więcej niż mówią mu przełożeni. Wkrótce do miasta przybywa także dr Kuntz, tajemniczy wysłannik watykańskiego banku.

 

pk3

 

Zaraz po obejrzeniu filmu odbyło się spotkanie z niezwykle charyzmatyczną Małgorzatą Foremniak. Aktorka opowiedziała nam na temat swojej pracy nad obejrzanym przez nas filmem, podzieliła się z nami historiami ze swojej młodości oraz początkami jej przygody z aktorstwem, a także opowiedziała o swojej pracy w telewizji. Padło też kilka pytań od publiczności, a Pani Małgorzata na każde odpowiadała z jak największą uwagą.

 

Na zakończenie Pani Małgorzata wylosowała losy kilku szczęśliwców, którzy wygrali wejściówki do teatrów Słowackiego i Barakah. Wspólnym zdjęciom i uśmiechom nie było końca.

 

Tekst: Kuba Orobeć