Trippin' Day 2024

Trippin’ Day to projekt, który po drobnych renowacjach, powrócił do nas po 6 latach ze zdwojoną siłą. W pierwszym dniu, 12 kwietnia 2024 r., uczestnicy naszego wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej o tematyce podróżowania. Motywem przewodnim tegorocznych szkoleń było „tanie i bezpieczne podróżowanie”.

 Pierwszy prelegent. Pan Piotr Głuchowki-Fedirko opowiedział nam o tym jak zmienić zwykłą osobówkę, w samochód przystosowany do zwiedzania świata. Przedstawił wady i zalety minikamperingu i pokazał cały proces tworzenia. Kacper Blaszke, Prezes Koła Naukowego Rozwoju Osobistego, przybliżył nam tematykę podróżowania. Opowiedział o swoich doświadczeniach i o tym jak poszerzyło to jego postrzegania świata. Pani Anna Sudoł pokazała nam, jak urokliwa może być Islandia. Jej szkolenie przepełnione było ciekawymi historiami oraz zapierającymi dech w piersiach zdjęciami z licznych wyjazdów. Ostatnie prelekcje poprowadził dla nas Kacper Słowiński, który przybliżył nam tematykę podróżowania autostopem. Pokazał, że choć nie jest to najprostsza forma zwiedzania świata, może przynieść nam ogromne doświadczenie i poszerzyć horyzonty. 

Drugi dzień naszego projektu poświęcony był na grę terenową. Uczestnicy podzieleni zostali na 4 drużyny i z samego rana rozjechali się w różne strony małopolski. Udało nam zwiedzić takie miasta jak: Brzesko, Jaworzno, Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. Pobyt w miastach przebiegał w wyśmienitej atmosferze. Uczestnicy wykonywali zadania przygotowane wcześniej przez organizatorów i robili mnóstwo zdjęć, aby uwiecznić te chwile. 

Projekt zakończył się podsumowaniem gry terenowej w barze „Klub Grota 2.0”. Każda drużyna mogła pochwalić się zdjęciami i historiami, jakie udało im się zdobyć podczas tych cennych podróży.