Wampiriada

Projekt ten adresowany jest do studentów, kadry naukowej i pracowników administracyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz innych uczelni. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosenna i jesienna, a liczba uczestników stale rośnie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości krwi niezbędnej do ratowania życia, propagowanie honorowego krwiodawstwa i postaw prospołecznych wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ponadto zależy nam na promocji zdrowego stylu życia i integracji społeczności studenckiej wokół szlachetnych celów.

Każdy z uczestników może liczyć tradycyjnie na posiłek regeneracyjny, fachową opiekę oraz upominek od organizatorów.

Wiosną 2010 roku Wampiriada NZS UEK okazała się rekordową na skalę Polski. Uzbierano wtedy w ciągu 4 dni aż 233 litry krwi!

Wampi1
Wampi2
NZSUEKDzieciom

To akcja charytatywna na rzecz chorych dzieci, która co roku odbywa się na przełomie marca i kwietnia. Celem projektu jest wywołanie radości i uśmiechu na twarzach maluchów oraz spowodowanie, aby na chwilę zapomniały o swoich troskach i smutkach dnia codziennego.

Początkowo na Kampusie UEK przy współpracy z fundacjami, odbywa się zbiórka zabawek, słodyczy, kolorowanek, książek, gier planszowych oraz różnorodnych przyborów szkolnych, jednym słowem wszystkiego, czego najbardziej potrzebują dzieci. Następnie organizatorzy urozmaicają czas małym pacjentom, odwiedzając ich w szpitalach oraz organizując różnorodne gry i zabawy.

dzieci2
dzieci1
Książkawciemno

Ideą “Książki w Ciemno” jest zebranie jak największej ilości książek, które następnie studenci i nie tylko mogą nabyć w trakcie kiermaszu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Jak sugeruje nazwa projektu - uczestnik nie zna tytułu powieści, którą nabywa. Książki są wcześniej specjalnie zapakowane i oznaczone, a na pokrytej papierem okładce znajdują się recenzje poprzednich czytelników. Całość pieniędzy zebrana podczas kiermaszu jest przeznaczona na cele charytatywne.

Pierwsza edycja projektu, która odbyła się w 2017 roku, cieszyła się ogromnym powodzeniem!

kwc2
kwc1
SUZwierzakom

Akcja charytatywna organizowana na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 2 razy w roku. W trakcie projektu zbieramy karmę, potrzebne artykuły oraz pieniądze dla zwierząt małych i dużych. Pomagaliśmy już porzuconym psom, kotom, a nawet zagrożonym wyginięciem tygrysom. Dzięki takiemu wydarzeniu, jak Studenci UEK Zwierzakom pokazujemy, że studenci nie są obojętni na cierpienie czworonożnych pupilów.

zwierzaki2
ZWIERZAKI1
Owłosodpomocy

Celem projektu jest pozyskanie włosów na wytworzenie peruk dla dzieci z chorobą nowotworową. W trakcie finału wydarzenia Kampus UEK-u zamienia się w wielki salon fryzjerski. Na finale obecni są profesjonalni fryzjerzy, którzy przeprowadzają prawdziwe metamorfozy uczestników wydarzenia. Dawcy dostają również drobne upominki.

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w 2017 roku, współpracowaliśmy z Fundacją Przyjaźni WeGirls. Włosy oddało wówczas aż 81 studentek!

włosy1
włosy2
szlachetna500x200

Szlachetna Paczka to inicjatywa podejmowana przez Stowarzyszenie „Wiosna” od 2000 roku. NZS UEK co roku przyłącza się do akcji. Wszyscy razem zbieramy niezbędne produkty dla wybranej, potrzebującej rodziny, żeby sprawić im niezwykły prezent na święta. Jednak najbardziej liczy się nasze zaangażowanie, otwarte serca i wiara w ludzi. Z każdym rokiem liczba darczyńców oraz obdarowanych, szczęśliwych rodzin wzrasta.

szlachetna1
szlachetna2