AIESEC – W tym roku postaw na rozwój

Przygotowania do nowego semestru pełną parą, ale co zrobić aby dobrze wykorzystać energię odzyskaną podczas wakacji? W tym roku warto postawić na rozwój. Już  w październiku rusza rekrutacja na działalność lokalną, praktyki oraz wolontariat zagraniczny z AIESEC. Więcej informacji na www.krakow.aiesec.pl.

Każdego roku na całym świecie studenci wszystkich kierunków mają szansę dołączenia do największej międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Co im to daje? Rozwój osobisty i zawodowy, nowych przyjaciół, możliwość podróżowania oraz niezapomniane przygody. Młodzi ludzie pracują nad projektami opierającymi się na wymianie międzynarodowej, wysyłają i zapraszają studentów z całego świata na praktyki i wolontariat. Rozwijają się przy tym w marketingu, sprzedaży, logistyce, HR oraz szlifują języki obce.

Chcemy mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo rozwijając liderów. Działamy spójnie i z myślą o przyszłych pokoleniach. Korzystamy z różnorodności, czerpiąc radość ze współpracy – tak mówią  o swoich wartościach studenci z Komitetu Lokalnego AIESEC Kraków.

„Koordynując projekt nauczyłam się zarządzania zespołem oraz swoim czasem. Stałam się osobą cierpliwą i odporną na stres. Wyjechałam też na międzynarodową konferencję do Włoch, a obecnie odbywam praktykę marketingową w Serbii. Mam tylko 19 lat, i to dopiero początek mojej przygody z AIESEC. Czekam na kolejne możliwości rozwoju, które da mi organizacja”- mówi Kasia, która w organizacji działa od pół roku.

Przez cały rok AIESEC daje też możliwość wyjazdu na wolontariat lub praktykę zagraniczną  do ponad 100 krajów świata. Program wolontariatu zazwyczaj opiera się na pracy w szkołach, uniwersytetach, czy organizacjach pozarządowych. To niesamowita okazja aby zwiedzić świat i poznać nowe kultury, ale też szansa na rozwój w międzynarodowym środowisku.

„Wolontariat to nie tylko praca, a także możliwość poznania fantastycznych ludzi z całego świata. Po pierwsze udało mi się przełamać stereotypy na temat innych narodów np. Chińczycy wcale nie są tacy pracowici, a Niemcy tacy markotni. Poza tym nauczyłam się, w jaki sposób powinno się wznosić toast w Serbii, jak zatańczyć tradycyjny egipski taniec oraz jak przygotować turecką kawę. Ale co najważniejsze spotkałam cudownych ludzi. Razem przechodziliśmy trudne chwile i razem bawiliśmy się. I chociaż byliśmy w Użgorodzie przez miesiąc ja czuje jakbym znała ich całe życie” – mówi Kasia uczestniczka wolontariatu na Ukrainie.

Praktyki zawodowe to kolejna z możliwości rozwoju oferowana przez organizację. Marzenie o stażu za granicą w międzynarodowej korporacji, lokalnym przedsiębiorstwie, czy w organizacji pozarządowej może się spełnić. To niesamowita przygoda, dająca świetny wpis w CV i znajomości na globalną skalę. Student sam decyduje dokąd chce wyjechać i jaką pracę wykonywać.

Od 1 do 17 października w Krakowie trwa rekrutacja na działalność lokalną, aplikacja na praktyki i wolontariat otwarta jest cały rok. Więcej informacji na stronie www.krakow.aiesec.pl oraz facebook’u AIESEC Kraków.

###

KONTAKT PRASOWY

Iwona Różycka – Public Relations Manager

iwonarozycka90@gmail.com

tel.: 507 781 014

CZYM JEST AIESEC?

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 50 000 członków. AIESEC działa w ponad 110 krajach, na ok. 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Każdy dołączający do Organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.