Aktualności

Aktualności

Obóz Beana 2019 – idealny początek studiów!

I tak oto rozpoczyna się najlepszy okres w Twoim życiu! O maturach już mało kto pamięta, a wakacje są bardzo dłuuugie, co stanowi idealną okazję, aby wypocząć i poleniuchować. Tak więc jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z UEK-iem, przygotowaliśmy coś, co jeszcze bardziej umili Ci ten czas. 

Mowa tu o Obozie Beana – zdecydowanie najlepszym tygodniu w Twoim życiu! Masa atrakcji, zabawy, niesamowitych wspomnień oraz ludzi, z którymi spędzisz ten niezapomniany okres. Przez te 7 dni dostarczymy Ci nie tylko niepowtarzalną frajdę, ale i postaramy się wprowadzić Cię w realia studenckiego życia i uczelnianą codzienność.

Wieczór filmowy, ślizg na klacie, ogniska i gra terenowa – to tylko jedne z wielu atrakcji, które dla Ciebie przygotujemy! Bean to wyjazd od studentów dla studentów, więc otrzymane informacje o studiach będą z pierwszej ręki.

Zapamiętaj, że „Wszystko zaczyna się od Obozu Beana” i nie przegap przygody swojego życia! Rezerwuj sobie czas od 26 sierpnia do 1 września na tydzień niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo spotkamy się z Wami na Kampusie UEK w dniach 15-17 lipca! Zapisy od 13 lipca na stronie obozbeana.pl

Aktualności

Manage in 2019 (edycja wiosenna) – szkolenia w greckim…

Za nami kolejny udany finał projektu! 5 kwietnia, o godzinie 10, autokar pełen studentów głodnych nowej wiedzy wyruszył w stronę Rabki Zdrój, do ośrodka „Willa Wiesia”, gdzie odbyła się już 31. edycja wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego Manage-in.

Po zakwaterowaniu się w pokojach, nadszedł czas na oficjalne przywitanie uczestników przez koordynatorkę Sylwie Sarę oraz na część integracyjną, podczas której wszyscy mieli okazje się rozluźnić i lepiej poznać. 

Po obiedzie i po podzieleniu uczestników na dwie grupy, odbyły się wyczekiwane przez wszystkich pierwsze szkolenia.  Uczyliśmy się między innymi jak skutecznie zarządzać sobą w czasie, w obszarze życia osobistego, pod okiem Beaty Rybak. Dowiedzieliśmy się również czym jest punkt zwrotny w biznesie, na warsztacie prowadzonym przez duet Natalii Podżorskiej Kot i Karoliny Szpak. 

W piątek dzięki sprzyjającej pogodzie, organizatorzy rozpalili ognisko, przy którym każdy mógł się lepiej poznać. Kiedy wszyscy już napełnili brzuchy, był czas na tańce i śpiewy przy ognisku. 

Następnego dnia, tuż po śniadaniu, odbył się następny blok szkoleń. Tym razem mogliśmy się dowiedzieć, jakie są style osobowości i który z nich jest nam najbliższy. Wszystko to za sprawą Dominiki Maciołek. Graliśmy również w gry wymagające myślenia i współpracy z innymi. W tym samym czasie Filip Wilczak prowadził szkolenie na temat zarządzania projektami. Po części teoretycznej, uczestnicy podzieleni na małe grupki, mieli stworzyć swój plan projektu od podstaw.  Na końcu każda grupa pod okiem lidera miała zbudować wieżę z makaronu. 

Wieczorem, przyszedł czas na rozluźnienie się po całym dniu szkoleń. Odbyła się impreza przebierana o tematyce „Bogowie greccy”. Niektórzy przygotowali naprawdę pomysłowe stroje, dzięki czemu mieli szansę na wygraną w konkursie na króla i królową imprezy. Po kilku grach integracyjnych przeprowadzonych przez organizatorów, był czas na zabawę do białego rana. Uczestnicy, już dobrze ze sobą zintegrowani, wspaniale się bawili.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. W niedzielę, po prezentacji o NZS UEK, uczestnicy dostali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniach, a także ciężkie giftpacki. Wszystkie gadżety zostały przekazane od naszych partnerów za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Po zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia, wyruszyliśmy w drogę, gdzie ostatnim punktem wyjazdu był tradycyjny poprojektowy Chińczyk. 

Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe! 

Aktualności

Ogromny sukces Niezależnego Zrzeszenia Studentów UEK!

W miniony czwartek, 14.06 br. obyła się uroczysta gala, na której z rąk Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego, NZS UEK otrzymał tytuł Filantrop Krakowa A.D. 2017. Wyróżnienie otrzymane przez naszą Organizację nadawane jest już od 2000 roku. Laureatów doceniono w 2 dziedzinach – „Za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom” oraz „Za najciekawszą formę i efektywność filantropii”. Nasza Organizacja została doceniona w drugiej kategorii.
 
NZS UEK jest jednym z najprężniej działających stowarzyszeń studenckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Prowadzimy działalność non-profit zrzeszając ponad 100 aktywnie działających członków i sympatyków. Bardzo istotną rolę w naszych inicjatywach stanowią projekty charytatywne. Komisja Konkursowa doceniła nasz wkład w działalność na rzecz potrzebujących. Realizowane przez nas wydarzenia wyróżniają się różnorodnością, efektywnością, a przede wszystkim ogromnym zaangażowaniem wszystkich członków Organizacji. Będąc na UEK-u, nie sposób jest nie zauważyć naszych charytatywnych wydarzeń, takich jak Wampiriada, Książka w Ciemno, O Włos od Pomocy, Studenci UEK Zwierzakom, NZS UEK Dzieciom czy Szlachetna Paczka. 
 
Mamy nadzieję, że otrzymane wyróżnienie będzie dla nas jeszcze większą motywacją do działania. Liczymy, że dzięki zapałowi całej Organizacji, nasze wydarzenia trafią do jeszcze większej liczby osób. Naszym celem jest również jednoczenie społeczności akademickiej w tak pięknej misji, jaką jest chęć niesienia pomocy potrzebującym.
 
Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia tej nagrody. Za okazane wsparcie, dobre słowo i rady jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
Aktualności

O włos od pomocy UEK – pokonaj potwora nowotwora!

15 i 16 maja na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w holu Pawilonu S odbędzie się II edycja O WŁOS OD POMOCY UEK organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jest to akcja charytatywna, której ideą jest zbiórka włosów. Potrzeba co najmniej 25 centymetrów włosów do produkcji peruk dla dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Działamy we współpracy z Fundacją Przyjaźni WeGirls, oraz przy pomocy lokalnych zakładów fryzjerskich z Krakowa.

Już pierwsza edycja cieszyła się ogromną popularnością i zgromadziła ponad 80 osób gotowych nieść pomoc najmłodszym potrzebującym, a rekordowa długość przekazanego warkocza wynosiła 58 cm.

Projekt jest adresowany nie tylko dla studentów, ale do każdego komu zależy na pomocy drugiej osobie. Osoby niepełnoletnie również mogą wspomóc akcję, czego dowodem może być 6-letnia uczestniczka poprzedniej edycji. Wystarczy tylko podpisana przez rodzica lub opiekuna zgoda.

Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji mogą się zapisać poprzez wydarzenie na Facebooku „O włos od pomocy UEK”https://www.facebook.com/events/140718603438518/?ti=cl .