Rozpoczynamy nowy semestr… NZS-iaki nie spoczywają na laurach! Po raz kolejny odwiedzi nas, uwielbiany przez wszystkich – Krwiopijek, zatańczymy razem na Balu Licencjata, pomożemy małym pacjentom z krakowskich szpitali i oczywiście w maju pobawimy się razem pod sceną na największym studenckim święcie w roku!

 

Semestr letni to czas wytężonej pracy dla wszystkich NZS-iaków. Zaraz po sesji, zaczynamy hucznym Balem Licencjata. Już 5 marca studenci 3-ego roku studiów będą mogli świętować rychłe ukończenie pierwszego stopnia studiów w hotelu Best Western Premier. Miejsca w tym roku rozeszły się w rekordowym czasie dwóch godzin! Motywem przewodnim tegorocznego Balu są filmy o Jamesie Bondzie. W marcu czeka nas jeszcze druga edycja wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego Snow Flow! 12 marca spędzimy na stoku ze znajomymi z UEK-u. Będziemy mieli możliwość nauki jazdy na nartach i snowboardzie, a także odpoczynku w specjalnie przygotowanej strefie chill out’u na szczycie stoku! W połowie marca odbędzie się także drugi pokaz filmowy w ramach projektu Prawie Kino. Podczas pierwszego pokazu, studenci licznie wypełnili salę, nie możemy już doczekać się kolejnego spotkania!

 

PM_0163

10557264_1048886321805860_9209418823106394009_n

 

 

 

 

 

 

 

 

Kwiecień w tym roku będzie naprawdę intensywny! Zaczynamy już w pierwszym tygodniu. To właśnie wtedy, już po raz 32. odbędzie się Wampiriada. Projekt, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Największa studencka akcja honorowego krwiodawstwa – już nie możemy się doczekać!

 

Prawie Kino NZS UEK

Wampiriada - akcja honorowego krwiodawstwa na UEK-u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tydzień po Wampiriadzie, dokładnie 15-17 kwietnia, będzie miał miejsce Manage-In, czyli wyjazd szkoleniowy dla wszystkich studentów naszej Uczelni. Świeże górskie powietrze, znakomici szkoleniowcy i możliwość udziału w certyfikowanych szkoleniach z zakresu autoprezentacji. Kolejnym projektem, który odbędzie się w kwietniu będzie akcja charytatywna NZS UEK Dzieciom. Zorganizujemy na Kampusie UEK-u wielką zbiórkę zabawek, słodyczy i książek na rzecz dzieci z krakowskich szpitali. Następnie odwiedzimy małych pacjentów, aby wręczyć im prezenty i spędzić z nimi popołudnie. Rok temu akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

 

manage2

nzs dzieciom2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod koniec kwietnia na pewno nikt nie będzie się nudził, ponieważ to właśnie wtedy zaczynają się Juwenalia na naszej Uczelni! W tym roku to UEK rozpoczyna największe studenckie święto w Krakowie! Zaczynamy od X-tremaliów, 21 kwietnia będzie z pewnością najbardziej extremalnym dniem w tym roku. Tego samego dnia wieczorem, poznamy Najmilszą Studentkę i Super Studenta UEK podczas Wyborów Najmilszych. 27 kwiecień to dzień poświęcony muzyce rockowej. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja Przeglądu kapel Rockowych. Zwycięzca PKR-u zagra jako pierwszy na scenie podczas Koncertu Głównego! Kolejnego dnia, Kampus UEK zamieni się w prawdziwy raj dla fanów gier komputerowych, a wszystko za sprawą UEK Gaming Stage! 4 maja to wyczekiwana przez wszystkich Noc Kinowa. A dzień później, będzie miał miejsce wielki Koncert Główny, na którym nie zabraknie gwiazd polskiego, jak i światowego formatu! Już nie możemy się doczekać!

 

juwe1

zwierzaki2

 

 

 

 

 

 

 

 

Po Juwenaliach czas na kolejne projekty. 16-19 maja należeć będzie do zwierzaków. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja Studenci UEK Zwierzakom, podczas której będziemy zbierać karmę i potrzebne rzeczy dla Przytuliska. Natomiast 24 maja, poznamy inne kultury, tradycje i obyczaje w ramach projektu Trippin’ Day. W maju odbędzie się także Dance Wave – projekt dla wszystkich, którzy kochają taniec. W poprzednich latach warsztaty taneczne, organizowane w ramach Dance Wave’a, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w tym roku!

 

trippin1

dance wave2

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać, w semestrze letnim zdecydowanie nie możemy narzekać na nudę. A znając NZS-iaków to na pewno powstanie jeszcze wiele nowych, kreatywnych pomysłów na ciekawe wydarzenia, które z pewnością postaramy się wcielić w życie. 🙂