Drugi pokaz z cyklu "Prawie Kino" NZS UEK

Już 16 marca odbędzie się drugie spotkanie z cyklu darmowych pokazów filmowych dla studentów „Prawie kino”. Pierwszym gościem specjalnym, który zaszczycił nas swoją obecnością 26 stycznia był producent filmowy Sylwester Banaszkiewicz. Teraz nieco zmieniamy tematykę i spojrzymy na film z perspektywy operatora kamery.

Wydarzenie „Prawie kino” po raz pierwszy odbyło się 4 lata temu na Uniwersytecie Warszawskim i zostało rozszerzone na inne uczelnie w kraju, a w prelekcjach wzięło już udział kilka tysięcy studentów.

16 marca (środa) o godzinie 19.00 w Nowej Auli na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie projekt „Prawie kino” NZS UEK będzie gościć operatora filmowego i telewizyjnego Dariusza Pawelca. Spotkanie poprzedzi projekcja filmu “Wielkie Piękno” w reżyserii Paolo Sorrentino.

“Wielkie Piękno” to historia Jepa – czarującego mężczyzny, który pomimo pierwszych oznak starzenia w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie swojego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, marząc, by raz jeszcze wziąć do ręki pióro.

Nasz gość Dariusz Pawelec jest absolwentem operatorstwa filmowo-telewizyjnego Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Od lat związany jest z oddziałem TVP w Krakowie. Jest realizatorem telewizyjnym wielu przedstawień teatru telewizji i koncertów muzyki poważnej. Jako reżyser i operator zrealizował wiele programów i filmów dokumentalnych z zakresu szeroko rozumianej kultury.

Szczegółowe informacje: WYDARZENIE

 

Prawie Kino