W tym roku już po raz 6. zorganizowaliśmy akcję charytatywną NZS UEK Dzieciom, w ramach której wsparliśmy małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie oraz wychowanków Domu Dziecka Św. Ludwiki w Krakowie.

 

W ramach akcji w dniach 11-14 kwietnia na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się wielka zbiórka artykułów potrzebnych w obu placówkach. Okazała się ona wielkim sukcesem – udało nam się zaangażować nie tylko studentów naszej Uczelni, ale również wielu wykładowców i pracowników. Przyniesionych zabawek, słodyczy i artykułów papierniczych było tak dużo, że część z nich mogliśmy przekazać również do Caritasu. W czasie trwania zbiórki kwestowaliśmy też na rzecz Fundacji ISKIERKA,  która zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin.

 

NZS UEK Dzieciom

NZS UEK Dzieciom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zakończeniu zbiórki nadszedł czas na wielki finał akcji charytatywnej, który podzieliliśmy na dwa etapy. Pierwszego dnia finału, tj. 20 kwietnia, udaliśmy się do Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie. Na miejscu rozpoczęliśmy szybkie przygotowania – przekazaliśmy zebrane zabawki, aby zostały rozdzielone między pacjentów ze wszystkich oddziałów, a następnie przebraliśmy się za bajkowe postacie. Indianka, Śpiąca Królewna, Esmeralda, Królewna Śnieżka, dumny Król oraz Pirat prosto z Karaibów pod wodzą maskotki Wampiriady, czyli uwielbianego przez dzieci Krwiopijka, rozpoczęli zabawę.

Na początek znana i lubiana przez wszystkich gra – głuchy telefon, który pomógł nam się poznać i pokonać nieśmiałość niektórych dzieci. Hasła były trudne i wymagały dużego skupienia i koncentracji, przez co wszystkie uległy znacznym zmianom, a nowo powstałe zdania i nieistniejące słowa wywołały wiele radości.

 

NZS UEK Dzieciom

NZS UEK Dzieciom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następną atrakcją było malowanie, rysowanie i kolorowanie ulubionych postaci z bajek, gdzie dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Kilku organizatorów dostało nawet swoje portrety, a największą ich ilością został obdarowany Krwiopijek. Dzieci ozdobiły także podziękowania dla Partnerów naszej akcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również zabawa w odgadywanie postaci, za które byliśmy przebrani oraz kalambury, gdzie dzieci za dobrą odpowiedź dostawały nagrody w postaci cukierków.

 

NZS UEK Dzieciom

 

 

Radosne popołudnie umilił także pokaz magika, podczas którego mogliśmy podziwiać wiele niesamowitych sztuczek. Dzieci aktywnie włączyły się w pokaz, po którym wszyscy dostali kolorowe pieski, kwiatki i miecze zrobione z balonów.

Zabawa nie mogła jednak trwać wiecznie i kiedy przyszedł czas pożegnania, rozdaliśmy wszystkim małe upominki w postaci cukierków, balonów, kart do gry oraz baniek mydlanych.

 

 

 

 

 

Popołudnie w szpitalu nie było jednak ostatnim punktem naszej akcji charytatywnej – już 25 kwietnia odbył się drugi finał. Tym razem wybraliśmy się do Domu Dziecka Św. Ludwiki, gdzie przekazaliśmy wielką paczkę słodyczy ze zbiórki. Następnie zabraliśmy dziesiątkę wychowanków domu dziecka do kina na film „Piąta fala”.

 

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą akcję charytatywną. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w równie licznym gronie. 🙂