II Regaty o Puchar Rektora UEK

Nie możesz doczekać się wakacji? Marzy Ci się rejs między wysepkami Dalmacji? A może chciałbyś zobaczyć jak człowiek zmaga się z wiatrem, wodą i swoimi słabościami? Jeśli chociaż raz kiwnąłeś głową, mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość. Już niedługo nadarzy się wspaniała okazja aby poczuć smak wakacji i przygody!

Pewnie wydaje Ci się, że to jakaś bzdura, bo przecież jest dopiero kwiecień, a do tego Kraków nie jest stolicą żeglarstwa. Ale to się zmieni już w maju. Do tej pory ten miesiąc, kojarzył nam się z długim rajdowym weekendem oraz Juwenaliami. W tym roku jednak do kalendarza imprez obowiązkowych powróciły Regaty o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Każdy szanujący się student znajdzie tu coś dla siebie. W zależności od oczekiwań będzie można sprawdzić swoje żeglarskie umiejętności startując w zawodach, odpocząć na pikniku lub posłuchać szant w wykonaniu zespołu „Pod Wiatr” laureatów zeszłorocznych Shanties. Jest to też wspaniała okazja dla wszystkich ciekawskich szczurów lądowych, które chcą się dowiedzieć czym jest kil albo po co jest tyle lin i innych sznurków. Wszystkie te atrakcje czekają na was już 16 maja nad Zalewem Bagry.

Zmagania o tytuł najlepszego żeglarza wśród krakowskich studentów objęli patronatem honorowym prof. dr hab. Roman Niestrój, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Mateusz Kusznierewicz, pierwszy w historii polskiego żeglarstwa złoty medalista olimpijski.

Kilka informacji dla zawodników:

– zawody na żaglówkach klasy Omega odbędą się na terenie UKŻ Horn nad Zalewem Bagry;

– 3 osobowe załogi należy zgłosić drogą elektroniczną poprzez pobranie aplikacji zgłoszeniowej, wypełnienie jej oraz wysłanie na adres regatyuek2009@gmail.com

– termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12 maja 2009 r.

– po otrzymaniu mailowego potwierdzenia od organizatorów należy w określonym terminie uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 45 zł za załogę. Wpłaty będą przyjmowane 11 – 12 maja w biurze AZS UEK pok.6 w godzinach 9.00-15.30.

Szczegółowe informacje w regulaminie. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres: regatyuek2009@gmail.com