Krakow Game Fusion już za nami!

W dniach od 15 do 17 kwietnia, na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. Św. Mikołaja, odbył się Ogólnopolski Festiwal Gier i Fantastyki Krakow Game Fusion 2011. Jego organizacji podjęło się Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Potwierdzeniem tego było uczestnictwo w Festiwalu około 800 miłośników gier i fantastyki.

Organizatorzy starali się zapewnić interesujące wydarzenia zarówno dla fanów gier bitewnych, planszowych, karcianych, RPG, jak i dla wielbicieli Mangi i Anime, komiksów, sztuk walki i oczywiście samej literatury fantastycznej. Nie zapomniano również o quizach i innych konkursach, w których uczestnicy mogli zdobyć wiele wartościowych nagród.

Rosnące kolejki do odbioru akredytacji zaczęły się wraz z początkiem Festiwalu, który miał miejsce w piątek o godzinie 14:00. Bardzo dużą popularnością cieszyła się możliwość gry w Guitar Hero, Band Hero, DJ Hero oraz Dance Party. Swoich sił próbowali zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy. Spore zainteresowanie wzbudzał także pokaz profesjonalnego malowania figurek oraz turnieje Warhammer 40 000 oraz Warmachine.

[singlepic id=227 w=240 h=160 float=right]Sobotnia część rozpoczęła się oficjalnym otwarciem Krakow Game Fusion 2011 przez Prorektora ds. Studenckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. UEK dr hab. inż. Andrzeja Chochóła. Towarzyszyli mu również przedstawiciele Legionu 501, ubrani w stroje z Gwiezdnych Wojen. Z pewnością studenci nigdy wcześniej nie mieli okazji zobaczyć tak oryginalnego przemówienia władz Uczelni. Uwagę uczestników bez wątpienia przykuwały przebrania Legionu 501, którego członkowie zaprezentowali swoją działalność i wygłosili prelekcje na temat Star Wars. Odbyli oni także prywatną sesję zdjęciową z Rogerem Christianem – współtwórcą Gwiezdnych Wojen, który był w tym czasie w Krakowie w ramach OFF PLUS CAMERA.

Przez cały czas trwania Festiwalu funkcjonował Blok Mangi i Anime z wieloma ciekawymi atrakcjami. Były to m.in. pokazy filmów anime, nauka gry w go i mahjong czy konkurs Cosplay. Natomiast w ramach Bloku Fantastyki odbyły się liczne prelekcje, panele dyskusyjne i spotkania autorskie. Wśród zaproszonych gości było wielu znanych twórców m.in. Andrzej Pilipiuk, Andrzej Ziemiański, Jakub Ćwiek, Jacek Komuda, Andrzej Zimniak. Ogromną przyjemnością było zobaczyć jak pisarze dyskutują z wielbicielami literatury fantastycznej oraz słuchają prelekcji swoich kolegów. Dużą liczbę słuchaczy przyciągnęły także wykłady Stanisława Mąderka – znanego scenarzysty i reżysera. Całodobowy Games Room był zawsze zapełniony chętnymi do gry w blisko 100 gier planszowych.

Po zapoznaniu się z wieloma opiniami uczestników, jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu Festiwalu. Bogaty program, ciekawe prelekcje, dobra zabawa, możliwość zawarcia nowych znajomości to tylko niektóre z argumentów fanów gier i fantastyki, które świadczą o sukcesie Krakow Game Fusion 2011. Nasza inicjatywa okazała się świetnym pomysłem i z przyjemnością postaramy się kontynuować ją również w przyszłych latach. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjazd, aktywne uczestnictwo i stworzenie naprawdę miłej atmosfery.

Cała impreza odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prorektora ds. Studenckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. UEK dr hab. inż. Andrzeja Chochóła.

[nggallery id=12]