Nowe, fantastyczne atrakcje na KGF!

Godzina 23:59 dnia 12 kwietnia nie bez powodu zostaje wymieniona na samym początku – jest to ostateczny termin, aby nabyć akredytację poprzez Internet oraz zapewnić sobie miejsce noclegowe w szkole. Oczywiście jest także możliwość zakupienia wejściówek każdego dnia trwania Festiwalu Krakow Game Fusion 2011 w oznaczonych miejscach, ale jeśli nie chcesz czekać w kolejkach, zamów akredytację teraz!

 

Nowości w programie coraz więcej! Na początek Bloki Gier Planszowych i Karcianych

Wszystkich pasjonatów gier zapraszamy do zapoznania się z The Spoils – najlepszym i najzabawniejszym tytułem wśród gier karcianych. Na naszym stoisku specjalnie dla Was obecne będą osoby, które pokażą dlaczego warto poświęcić temu tytułowi choć chwilkę uwagi. I to wszystko za darmo!

 

Ponadto zapraszamy na prelekcję pod tytułem „Chwila z The Spoils, czyli lepsze od Magica”.

Z radością informujemy, że dołączyło do nas również wydawnictwo Kuźnia Gier wraz ze swoim steampunkowym systemem Wolsung i grą Kingpin!

Kingpin to szybka, nielosowa gra dla dwa dwóch graczy w klimacie Sin City. Jako Kingpin (szef półświatka) prowadzisz jedną z 4 mafii do zwycięstwa, inicjując strzelaniny i zajmując kolejne pola. 
W programie znajdzie się nauka gry prowadzona przez jej autorów oraz turniej z nagrodami. Poznanie zasad nie powinno zabrać więcej niż 15 minut, a jedna rozgrywka trwa około pół godziny. Dla chętnych uczestników udostępnimy egzemplarze do potrenowania (również w Games Roomie). Przewidziana jest także możliwość zagrania z samymi autorami.
Przez cały czas będziecie mogli nabyć gry tego wydawnictwa, wziąć udział w loterii bądź porozmawiać z twórcami gier. Ponadto wysłuchacie prelekcji o systemie Wolsung, najpierw dla początkujących, a potem dla zaawansowanych graczy.

Natomiast w sali wydawnictwa Portal będziecie mogli poczuć klimat zimnej wojny w grze: „Cold City czyli Berlin, szpiedzy i nazistowskie eksperymenty” bądź „Otto Skorzeny- najlepszy komandos Hitlera”. Jeśli jednak wolisz działać pod przykrywką polecamy: „Zawód szpieg” lub „LARP Cold City”.

 

Pojawiły się też dwie całkiem nowe atrakcje!

Znany krakowski rysownik i twórca komiksów Rafał Szłapa poprowadzi Blok Komiksowy na Krakow Game Fusion 2011.

Odbędą się spotkania z autorami komiksów takich jak „Bler”, „Wiedźmin”, „Scientia Occulta”, „Jutro będzie futro” i wieli innych. Ponadto usłyszycie co łączy komiksy i gry, a chętne osoby spróbują swoich twórczych sił w komiksowym konkursie!

Kolejną niewątpliwą atrakcją będzie spotkanie poprowadzone przez Stowarzyszenie Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL. W ramach tego bloku dowiecie się jak zabijano się przed wiekami oraz jakie są mity na temat władania bronią białą. Po prezentacji, wszystkich żądnych wiedzy praktycznej zapraszamy na warsztaty z podstaw walki długim mieczem w konwencji blossfechten.

 

Kolejni goście Bloku Literatury!

Śpieszymy ogłosić, że festiwal odwiedzi również znakomity pisarz Andrzej Pilipuk, który wygłosi prelekcję pt. „Z alkoholem przez wieki”. Wszyscy chętni będą mogli również uczestniczyć w spotkaniu autorskim, które odbędzie się w sobotę w klubie studenckim zaUEK!

 

Na koniec pewne zmiany w Bloku Gier Elektronicznych

Z przykrością oświadczamy, że z przyczyn technicznych, niezależnych od organizatorów, jesteśmy zmuszeni odwołać turnieje gier konsolowych i komputerowych oraz prezentacje najnowszego sprzętu elektronicznego na Krakow Game Fusion 2011. Zamiast tego zapraszamy na konkurs na matach tanecznych i turniej Guitar Hero. Ponadto każdy kto w niedzielę przyjdzie na festiwal ze swoim komputerem, będzie mógł wziąć udział w warsztatach z Level Designu i nauczyć się tworzyć własne mapy do gier! Zdajemy sobie sprawę że ten blok był priorytetem dla niektórych uczestników, dlatego w przypadku chęci zrezygnowania z uczestnictwa osób, które już uiściły opłatę za akredytację, prosimy o kontakt z organizatorami ( kgf@nzsuek.pl).